Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Mülakat Çeşitleri Hakkında Bilgi - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 05 Temmuz 2022

Mülakat Çeşitleri Hakkında Bilgi

Bu sayfamızda mülakat nedir sorusunun cevabını vererek mülakat çeşitleri hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Birebir Mülakat: Görüşmelerin iki kişi arasında yüz yüze yapıldığı mülakata bire bir mülakat adı verilmektedir. Bu mülakat türünde amaç, deneyimlerin ve davranışların değerlendirilmesidir. Genellikle birden fazla adaya tek tek aynı sorular sorulmaktadır. Değerlendirmeler öznel olarak gerçekleşmektedir.

Sıralı Mülakat: Bu mülakat türünde birden fazla mülakat belirli aralıklar ile gerçekleşmektedir. Birden fazla değerlendirici bulunmaktadır. Her bir görüşmeci kişinin farklı özelliklerini değerlendirmektedir.

Panel Mülakatı: Birden fazla kişi aynı anda mülakata girmektedir. Bu kişilerin tümü adaya çeşitli sorular yöneltmektedir. Zaman açısından oldukça hızlı bir mülakat türüdür. Sonuca kolay yoldan ulaşılması sağlanmaktadır.

Grup Mülakatı: Birden fazla kişi ile mülakat yapılacağı durumlarda aday sayısını en aza indirmek ve eleme yapabilmek amacı ile kullanılan mülakat türüdür.

Tele-Mülakat: Nadir olarak kullanılan bir mülakat türüdür. Görüşme yapılacak olan kişi çok uzaktaysa veya görüşülecek olan kişi sayısı fazla ise bu mülakat tercih edilebilir.

Mülakat Türleri Nelerdir Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781