Muggle İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Muggle İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Muggle Nedir?

Muggle, Harry Potter serisinde yer alan bir terimdir ve büyücü olmayan insanları ifade eder. Muggle kelimesi, İngilizce’de “normal”, “sıradan” anlamına gelen “mugglehead” kelimesinden türetilmiştir.

Örnek Cümleler:

 1. My best friend is a muggle and doesn’t understand anything about magic. (En iyi arkadaşım bir muggle ve büyü hakkında hiçbir şey anlamıyor.)
 2. The Ministry of Magic strictly prohibits the use of magic in front of muggles. (Büyü Bakanlığı, muggleların önünde büyü kullanımını kesinlikle yasaklar.)
 3. Hermione’s parents are both muggles, but they are very supportive of her magical abilities. (Hermione’nin anne babası muggle, ancak sihirli yeteneklerine çok destek oluyorlar.)
 4. Ron’s father works at the Ministry of Magic in the Muggle Artifacts department. (Ron’un babası, Muggle Eşyaları departmanında Büyü Bakanlığı’nda çalışıyor.)
 5. Harry was shocked to find out that his godfather’s family was a pure-blood wizarding family who despised muggles. (Harry, vaftiz babasının ailesinin safkan bir büyücü ailesi olduğunu ve mugglelardan nefret ettiklerini öğrenince şok oldu.)
 6. The Hogwarts Express is invisible to muggles, so they cannot see it when it arrives at the station. (Hogwarts Ekspresi, mugglelar tarafından görülemeyen görünmezdir, bu yüzden istasyona vardığında onu göremezler.)
 7. The Weasley family is known for being kind to muggles and supporting muggle rights. (Weasley ailesi, mugglelara karşı nazik ve muggle haklarını desteklemesiyle tanınır.)
 8. The Daily Prophet sometimes publishes stories that are biased against muggles. (Günlük Muhafız, bazen mugglelara karşı önyargılı olan hikayeler yayınlar.)
 9. Hermione is passionate about muggle studies and wants to become an expert in the field. (Hermione, muggle çalışmalarına tutkun ve alanda uzman olmak istiyor.)
 10. The International Statute of Wizarding Secrecy requires wizards to keep their magical abilities hidden from muggles at all times. (Uluslararası Büyücülük Gizliliği Yasası, büyücülerin sihirli yeteneklerini her zaman mugglelardan gizlemelerini gerektirir.)
 11. The Death Eaters were a group of pure-blood wizards who believed that muggles were inferior and should be subjugated by wizards. (Ölüm Yiyenler, safkan büyücülerden oluşan bir grup idi ve muggleların aşağı olduğuna inanıyorlar ve büyücüler tarafından boyun eğdirilmeleri gerektiğini düşünüyorlardı.)
 12. Dumbledore’s Army was formed to fight against Voldemort and his followers, who sought to oppress both wizards and

muggles. (Dumbledore’un Ordusu, hem büyücüleri hem de muggleları baskı altına almayı amaçlayan Voldemort ve takipçilerine karşı savaşmak için oluşturuldu.)
13. Hagrid was expelled from Hogwarts for using magic to try and raise his pet dragon, which he had illegally obtained from muggles. (Hagrid, mugglelardan yasadışı yollarla elde ettiği evcil ejderhasını büyü kullanarak yetiştirmeye çalıştığı için Hogwarts’tan atıldı.)

 1. Harry was relieved when he found out that his godfather, Sirius Black, was not a Death Eater and did not hate muggles. (Harry, vaftiz babası Sirius Black’in bir Ölüm Yiyen olmadığını ve mugglelardan nefret etmediğini öğrendiğinde rahatladı.)
 2. Hermione’s parents were surprised when they received a letter from Hogwarts inviting their daughter to attend the school of witchcraft and wizardry, as they were both muggles and had no knowledge of the magical world. (Hermione’nin ebeveynleri, kızlarının büyücülük ve büyücülük okuluna katılmak için davet edildiği Hogwarts’tan bir mektup aldıklarında şaşırdılar, çünkü her ikisi de muggle ve sihirli dünyadan hiçbir bilgileri yoktu.)
 3. The Order of the Phoenix was a secret society of witches and wizards who fought against Voldemort and his followers and protected muggles from their attacks. (Phoenix Tarikatı, Voldemort ve takipçilerine karşı savaşan ve mugglelara saldırılarından koruyan bir gizli cadı ve büyücü topluluğuydu.)
 4. The Forbidden Forest was off-limits to students at Hogwarts, as it was dangerous and full of magical creatures that could harm muggles. (Yasak Orman, Hogwarts öğrencileri için tehlikeli ve mugglelara zarar verebilecek sihirli yaratıklarla dolu olduğu için yasaktı.)
 5. The Triwizard Tournament brought together students from three different wizarding schools to compete in a series of challenges, but it was also marred by the Death Eaters’ attacks on muggles and wizards alike. (Üçbüyücü Turnuvası, üç farklı büyücülük okulundan gelen öğrencileri bir dizi zorlukta yarıştırdı, ancak Ölüm Yiyenlerin mugglelar ve büyücüler üzerindeki saldırıları tarafından gölgelendi.)
 6. The Knight Bus was a magical bus that transported stranded witches and wizards, but it had to take great care not to be seen by muggles while driving on the streets of London. (Şövalye Otobüsü, mahsur kalan cadı ve büyücüleri taşıyan sihirli bir otobüstü, ancak Londra sokaklarında sürerken mugglelar tarafından görülmemeye özen göstermek zorundaydı.)
 7. The magical world and the world of muggles were kept separate by the International Confederation of Wizards, which enforced

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.