Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Kasım 2020

Müderris, Sahn-ı Seman Medresesi, İstimâlet Politikası Terimleri Birer Cümleyle Açıklayınız.

Aşağıda Müderris, Sahn-ı Seman Medresesi, İstimâlet Politikası terimleri birer cümleyle açıklayınız kısaca olarak ele alacağız.

Bazı kavramlar sosyal ve siyasal hayatı anlamlandırmak ve anlayış ve prensipleri ortaya koymak adına oldukça gerekli olarak kullanılmaktadır. Bu kavramlar bir tarihin özeti de olabilir. Kavramlar toplumların da doğru düşünmesi ve yönlendirilmesi anlamına gelebilir. Bu nedenle kavramlar çok değerlidir.

Müderris, medresede ya da üniversite seviyesinde ders veren kimse anlamına gelmektedir.

Sahn-ı Seman Medresesi, Fatih Sultan Mehmed’in kurduğu İstanbul sınırlarında ve Fatih Camii avlusu içinde bulunan bir üniversite olarak bilinmektedir.

İstimalet politikası, fethedilen toprakların güvenliğinin sağlanması, bölge halkının isteklerinin karşılanması ve haklarının korunması için izlenen politika olarak bilinmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Öykü dedi ki:

    kısa sade beğendim, Müderris, Sahn-ı Seman Medresesi, İstimâlet Politikası Terimleri Birer Cümleyle Açıklayınız. ödevim vardı, İzmir okul birincisi olarak beğendim. :)

  2. Reyhan dedi ki:

    harbiden süper arkadaşlar, Müderris, Sahn-ı Seman Medresesi, İstimâlet Politikası Terimleri Birer Cümleyle Açıklayınız. hemen deftere geçirdim, Bartın okulları arasında sınavlarda hep birinci gelmemi bu hızıma borçluyum. tembellere kapak olsun.

Yorum Yaz