Mogul İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Mogul İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Mogul

Mogul, zengin ve güçlü bir iş adamı veya siyasi lider anlamına gelir.

Örnek cümleler:

 1. The mogul donated a large sum of money to the charity. (Mogul, hayırseverliği ile bilinen bir adam, hayır kurumuna büyük bir bağış yaptı.)
 2. The media mogul owns several television networks. (Medya mogulü, birkaç televizyon ağının sahibidir.)
 3. The mogul’s lavish lifestyle is the envy of many. (Mogul’ün gösterişli yaşam tarzı, birçok insanın kıskançlık duyduğu bir şeydir.)
 4. The mogul has a vast network of contacts in the business world. (Mogul, iş dünyasında geniş bir bağlantı ağına sahiptir.)
 5. The fashion mogul launched a new line of clothing. (Moda mogulü, yeni bir giyim hattı başlattı.)
 6. The tech mogul is known for his innovative ideas. (Teknoloji mogulü, yenilikçi fikirleriyle tanınır.)
 7. The movie mogul produced some of the biggest blockbusters of the year. (Film mogulü, yılın en büyük gişe filmlerinden bazılarını üretti.)
 8. The real estate mogul owns several properties in the city. (Gayrimenkul mogulü, şehirde birkaç mülkün sahibidir.)
 9. The music mogul signed a new artist to his record label. (Müzik mogulü, plak şirketine yeni bir sanatçı imzaladı.)
 10. The oil mogul’s company is one of the largest in the world. (Petrol mogulü’nün şirketi dünyanın en büyüklerinden biridir.)
 11. The hotel mogul owns a chain of luxury hotels around the world. (Otel mogulü, dünya çapında lüks otel zincirinin sahibidir.)
 12. The sports mogul purchased a professional basketball team. (Spor mogulü, bir profesyonel basketbol takımı satın aldı.)
 13. The media mogul’s influence extends far beyond his industry. (Medya mogulünün etkisi endüstrisi ötesine kadar uzanır.)
 14. The finance mogul made a fortune in the stock market. (Finans mogulü, borsada bir servet kazandı.)
 15. The retail mogul’s stores are known for their exceptional customer service. (Perakende mogulü’nün mağazaları, olağanüstü müşteri hizmetleriyle tanınırlar.)
 16. The shipping mogul’s company handles a large volume of cargo every year. (Nakliye mogulü’nün şirketi her yıl büyük bir yük hacmi işler.)
 17. The mining mogul owns several mines in different countries. (Maden mogulü, farklı ülkelerde birkaç madenin sahibidir.)
 18. The philanthropic mogul established a foundation to help disadvantaged children. (Hayırsever mogul, dezavantajlı çocuklara yardım etmek için bir vakıf kurdu.)
 19. The food mogul’s restaurant chain is popular around the world. (Yiyecek mogulü’nün restoran zinciri dünya çapında

çok popülerdir.)
20. The political mogul has a great deal of influence in the country’s government. (Siyasi mogul, ülkenin hükümetinde büyük bir etkiye sahiptir.)

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.