Misyonerlik Nedir Amaçları Nelerdir

Misyonerliğin amaçları nelerdir,misyonerlik nedir kısaca

Misyonerlik: Latince ”missio” kelimesinden gelen sözcük; Görev, yetki, bir işi yapması için verilen özel görev anlamındadır.

Terim anlamı ise; Kiliselerin, Hristiyan olmayan ülkelerde hıristiyanlığı yaymak amacıyla yaptıkları faaliyetlere misyonerlik denir. Hıristiyanlığı yaymak için çalışan kişilere ise Misyoner denir.

misyonerlik

Misyonerliğin Amacı

İncil , Hıristiyanlığı benimseyen her kişinin dinini geniş alanlara duyurmak amacıyla çalışmasını emretmiştir. Kiliseler ise bu emre itaat etmek amacıyla farklı kurumlar kurarak çalışmalar düzenlemişlerdir. Yapılan çalışmaların hedefi; dinlerine yeni insan katmak ve bu dini benimseyenlerin de bağlılıklarını artırmaktır. Misyonerler dini çalışmaların dışında politik çalışmalar da yürütürler. Misyonerlik, bir tek Hıristiyanlıkta yaygın değil Budizm, Hinduizm gibi dinlerde yaygındır. Çalışmaların amacı; kendi dini inancını geniş alanlara yaymak isteğidir.

Misyoner çalışmaları basın, yayın çalışmaları ve eğitim yoluyla yürütülmektedir. Misyonerler deyince akla ilk rahip-papaz gelir, ancak bu doğru değildir doktor, arkeolog gibi meslekler yapan misyonerlerde oldukça fazladır.

Misyonerlik Faaliyetleri Amaçları ve Misyonerlik Ne Demektir Konusunda Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

9 yorum

  1. Bütün misyoner mason ve gayri muslim herkese hata ve hatta musulanlarin bir kismina sunu söylemek istiyorum.
    Tek kurtuluş yolu islam kuran ve hz. Muhammed sav yoludur peygamberimiz buyurmuş ki .hz. Musa ve hz. Isa as bu gun dünyada yaşamış olsalar benim Allahtan aldığım dinin emirlerine uymaktan başka secenekleri olmazdi
    Bu gun yer yüzünde Allahin razi oldugu tek hak din islamdir. Başka bir hak din yer yüzünde yoktur kurtulmak isteyen cennetlik olmak isteyen yalniz islama girmelidir . ama islamda zorlama yoktur herkes istedigi şekilde inana bilir ancak ahirette sonucunada katlanmalidir cunku muslimanda başka cennete girecek kimse yoktur.son pişmanlık fayda vermez dünyaya dönüş de yoktur.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.