Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Nisan 2021

Mısırlıların Harfleri Göstermek İçin Sembolleri Seçme Nedenleri Neler Olabilir?

Bu yazımızda Mısırlıların harfleri göstermek için sembolleri seçme nedenleri neler olabilir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Tarihte yazının bulunmasıyla birlikte her medeniyetin kendine göre bir yazı dili ortaya çıkmıştır. Dillerin farklılaşması yazının da farklılaşmasına neden olmuştur. Farklı coğrafyalarda dil ve simgeler farklı yorumlanmaktadır. Alfabetik olarak harf kullanımı yazının icadından çok sonraya denk gelmektedir.

Tarihte ilk kez harflerin bir sese karşılık geldiği günümüz alfabelerini Fenikeliler ortaya çıkarmıştır. Mısırlılar ise ilk olarak sembollerden oluşan alfabeler kullanmışlardır. Kendi kurdukları medeniyetin simgeler ve semboller üzerine bina edilmesi, eğitim sistemlerinde simgelere önem vermeleri, belli unsur ve araçları kullanarak ticaret yaparken simgeler kullanmaları alfabenin de simgesel olmasına neden olmuştur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. mehmetcan dedi ki:

    Mısırlıların harfleri göstermek için sembolleri seçme nedenleri bir alfabeleri olmamalarından insanların okuduklarını kolayca anlamaları ve anlatmaları içindir. Bence de bu şekilde anlatım çok daha kolaydır.

Yorum Yaz