Mısır Piramitleri Nasıl Yapıldı Özellikleri Hakkında Bilgi

Mısır Piramitleri Hakkında Bilgi, Mısır Piramitleri özellikleri nelerdir nerede nasıl yapıldı

Mısır Piramitleri

Mısırlılar geçmişten günümüze kadar her dönemde matematiğe ayrı bir ilgi ve merak duymuşlardır. Mısır iklimi dolayısıyla kurak bir yapıya sahiptir. Nil nehri onlara sunulan bir nimettir. Fakat Nil Nehri yılın belli dönemlerinde taşıyor ve bu taşkınlar sırasında birçok Mısır halkı canını ve malını kaybediyor. Mısırlılar bu felakete matematik merakı sayesinde dur demişlerdir. Yine matematiğe olan düşkünlükleri dünyanın 7 harikasından birisi olarak kabul eden piramitleri yapmalarına önayak olmuştur.

mısır piramitleri

O dönemde piramitler firavun kralların anıt mezarı olarak kullanılıyordu. Bu nedenle içerisinde Mısırlıların hayatına ilişkin eserler görmek mümkündür. Piramitleri oluşturan taşların  nereden getirildiği bilinmemektedir. Bu taşların en yakın toplanabileceği yer kilometrelerce uzaktadır. Taşların oradan getirilip inşa edilmesi ortalama olarak 646 yıl kadar sürmektedir.Fakat mısırlı mimarlar bunları başyapıtı yalnızca 30 sene gibi bir süre zarfında inşa etmişlerdir. Bunu nasıl yaptıkları akıllarda hala bir soru işaretidir. Mısır piramitlerinin en büyük sırrı bu olsa da daha birçok ilginç özelliğe sahiptir. Mesela Mısır piramitleri yılda iki sadece iki kere güneş gören pencereye sahiptirler. Bunların ilginç olan yanı nerede mi ? Bu yılda 2 kez güneş alan pencerelerin ilk güneş aldığı tarih kralın doğum tarihidir, diğeri ise kralın tahta çıktığı gündür. Piramitlerin içinde herhangi bir sondaj ya da radar makine cihazları bulunmadan içerisinde biriken kirli suyu beş gün sonra ilginç bir şekilde arındığı görülür.

Piramitlerin sırları bunlarla sınırlı değildir. Hatta hala piramitlerin içinde keşfedilmeyi bekleyen odalar mevcuttur. Ancak bu odaları keşfetmek isteyen araştırmacıların ya bir kısmı kaybolmuş ya da başladıkları noktalara geri dönmüşlerdir. İlk mumyaları keşfeden 12 bilim adamının aşırı radyasyondan ölmesi ise diğer bir sır kaynağıdır. Piramitlerin en önemli özelliklerinden birisi ise yazın içlerinin soğuk kışın ise sıcak olmasıdır.

Mısır Piramitleri Nasıl yapıldı, Mısır Piramitlerinin Özellikleri Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

3 yorum

  1. mısır piramitleri eğitilmiş ve diğer hayvanlardan daha akıllı olan dinazorların yardımıyla yapıldığını düşünmekteyim okadar ağır taşları o zamanda yanlızca dinazorlar taşıya bilir ve eğitilmiş dinazor sürüsüyle bu iş çok kısa sürüde bitirile bilmiştir

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.