Web sitemize hoşgeldiniz, 28 Kasım 2020

Mineral Nedir Kısaca

Aşağıda mineral nedir kısaca kısaca olarak ele alacağız.

Mineraller bileşik olarak moleküler halde ya da karışımlar halinde bulunabilirler. Doğada cansız ortamlarda ve canlı ortamlarda bulunmaları mümkündür. Canlılık faaliyetlerinin devam etmesinde yapıcı ve düzenleyici rol oynarlar. Minareller canlı hücrelerde besin ve enerji yapımında ve yıkım aşamalarında bulunmaktadır.

Minarel, doğada, karışımlar ya da bileşikler halinde bulunan normal şartlar altında katı halde olan organik maddelere verilen isimdir. Bitkilerin fotosentez yapabilmesi, insanların enerji üretebilmesi, hayvanların da enerji üretimi ve beslenmeleri için gerekli olan yapı taşları olarak cansız ortamdan alınır. Canlı ortamda üretilen minareller de bulunmaktadır. Minarel olmadan hücre içi faaliyetlerin gerçekleşmesi mümkün değildir. Bu nedenle minareller yapıcı ve düzenleyicidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. hale dedi ki:

    Bunu yazan elleriniz dert görmesin büyük bir dertten kurtuldum süper, teşekkürler.

  2. utku dedi ki:

    Mineral; doğada birtakım maddelerle karışık ya da bileşik olarak ve olağan sıcaklıkta katı durumda bulunan ya da kimyasal yollarla elde edilen inorganik maddedir. Vücut için de çok gerekli bir maddedir.

Yorum Yaz