Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Milli Kültürümüze Ait El Sanatlarımız Nelerdir? - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Ağustos 2022

Milli Kültürümüze Ait El Sanatlarımız Nelerdir?

Aşağıda milli kültürümüze ait el sanatlarımız nelerdir kısaca olarak ele alacağız.

Milli kültür değerleri, bir toplumun içinden ve özünden ortaya çıkan değerler ve faaliyetler olarak bilinmektedir. Din, dil, örf ve adet olarak değerlerin yaşanması ve ihtiyaçların karşılanması doğrultusunda ortaya konan sanat değeri taşıyan unsurlar, estetik kaygılarla meydana gelen olgular olarak bilinmektedir.

Her milletin ve ortaya konulan kültürün kendine has sanat değerleri ve faaliyetleri bulunmaktadır. Bizim milli kültürümüze ait el sanatları faaliyetleri de hat, tezhip, minyatür, ebru sanatı, dokumacılık, nakış, çömlekçilik, bakırcılık, cam sanatı olarak ortaya konmaktadır. El işçiliğinin emek olarak ortaya çıkması el sanatlarının meydana gelmesini sağlamaktadır. Kültürümüzde el sanatları çok değerli kabul edilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Tülin dedi ki:

  harbiden süper arkadaşlar, Milli Kültürümüze Ait El Sanatlarımız Nelerdir? hemen deftere geçirdim, Kilis okulları arasında sınavlarda hep birinci gelmemi bu hızıma borçluyum. tembellere kapak olsun.

 2. Gülsen dedi ki:

  elinize sağlık 100 aldım, Milli Kültürümüze Ait El Sanatlarımız Nelerdir? ödevimde işimi gördü, bu arada ben Ankara zekilik yarışmasına birinci geldim ciddiyim, tembellere kapak olsun.

 3. Asuman dedi ki:

  elinize sağlık 100 aldım, Milli Kültürümüze Ait El Sanatlarımız Nelerdir? ödevimde işimi gördü, bu arada ben Kırşehir zekilik yarışmasına birinci geldim ciddiyim, tembellere kapak olsun.

 4. Sevilay dedi ki:

  sadece ve kısa yazılmış, Milli Kültürümüze Ait El Sanatlarımız Nelerdir? süper beğendim, ödevim hemencecik bitti, tabi çalışkan olmam ayrı bir konu.

 5. Defne dedi ki:

  Merhaba herkese okul siteniz inanılmaz güzel, deftere geçirdim Milli Kültürümüze Ait El Sanatlarımız Nelerdir? Ödevimi yazdım bitirdim, on numara beş yıldız oldu. bu yazıyı hazırlayanlara teşekkürler, yakışıklı erkeklere selamlar :)

 6. Işılay dedi ki:

  Mrb bu yazı yeminle çok hoşuma gitti, 5 yıldızı hak ediyor, benim adım Işılay, ben Milli Kültürümüze Ait El Sanatlarımız Nelerdir? yazısına 10 puan veriyorum çünkü hoca 100 verdi. :)

 7. mine dedi ki:

  işte harika hemen bitirdim sosyal ödevimi yazanların eline sağlık canlarım

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781