Milli Kültür Nedir Kısaca

Milli kültür nedir kısaca hakkında bilgi kısaca

Bir milleti millet yapan ve milletin birlik beraberliğini sağlayan milli kültürdür. Milli kültür millete bir kimlik kazandırır ve diğer milletlerle arasında farklılıklar gösterir. Bir milletin maddi ve manevi bütünlükleri toplamda milli kültürü oluşturur.

Milli Kültürün Ögeleri Ve Unsurları

– Dil

– Din

– Eğitim

– Ekonomi

– Teknoloji

– Sosyal Kurumlar

– Örf ve adetler

– Değerler ve tutumlar

– Müzik, folklor, dans, tiyatro gibi görsel sanatlar

– Milletin sembolleri, tabu ve totemleri, törenleri

Milli Kültürün Önemi Nedir

Milli kültürü olan milletler birbirlerine daha çok kenetlenirler ve her türlü dış etkiye karşı bütünlüklerini koruyabilirler. Mustafa Kemal Atatürk milli kültürün önemini vurgulamıştır ve yetişecek çocukların, gençlerin eğitim seviyeleri ne olursa olsun Türkiye’nin bağımsızlığına, milli kültürlerine, geleneklerine sahip çıkması gerektiğini söylemiştir.

Milli Kültür Nedir Kısaca Tanımı Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

41 yorum

  1. Bence çok güzel bayildim teşekkür ederiz. Ödevimde yardimcı oldu. Birde o hadisenin kuzeni dediği kişi bence çok konuşmasın. Terbiyesiz!! Uyarı olsun ona

  2. bunu beğendim ben gerçek bir geyik değilim. Sadece adımı öyle kullandım. Ödevinde işime yaradı milli kültüre gereken değeri verelim lütfen.

  3. Ya of rezalet hiç beğenmedim o ne ya öyle allahım ya eğer hala bu siteyi kullanırsanız YUUHH YANİ. BİLİYORMUSUNUZ BEN KİMİN KUZENİYİM HADİSE NİN BUNA BAZILARI İNANMIYOR AMA GERÇEK . İNANMAYANLARA HİÇ BİRSEY DEMİYORUM ALLAH BİLİYOR.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.