Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Nisan 2021

Milli Kimlik Nedir Kısaca

Bu yazımızda milli kimlik nedir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Kimlik, hüviyettir. Bir kişinin kim olduğunu ve nerede doğup, nereli olduğunu gösteren bir belgedir. Remi bir belgedir. Milli kimlik ise bir kişinin ana vatanının neresi olduğuyla alakalıdır. Resmi olarak böyle bir belge vatandaşlık kimliği olarak kullanılmaktadır. Çünkü bu kavram daha çok milli ve manevi duygularla hareket etmek anlamında kullanılmaktadır.

Milli kimlik, kişinin vatanına, milletine ve devletine olan bağlılığı ile ailesine, dinine ve geleneklerine olan bağlılığının kavram olarak temsil edilmesidir. Milli kimlik, unsurlarına bunlar dahil edilmektedir. Milli kimlik sahibi kişiler, vatanlarına ihanet etmezler. Toplumda barış ve huzuru yayarlar. Vatan ve millet uğruna can verirler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. esma dedi ki:

  yapanlara teşekkür ediyorum, milli kimlik ne demektir kısa ve süper ben çok beğendim, bütün ödevlerime bu siteden bakıyorum 100 alıyorum :)

 2. çiğdem dedi ki:

  Milli kimlik; Millet hayatının bütününü ifade eder. Bir kültürü oluşturan sayısız maddî ve manevî özellik milli kimliği oluşturur. Bir ulusun tanınmasını sağlayan özelliklerin bütünüdür.

  1. Hazar ekinci dedi ki:

   Yazdiginiz bilgiler icin tesekkur ederim 😉😉😉😉

Yorum Yaz