Web sitemize hoşgeldiniz, 17 Nisan 2021

Milli Kimliğimizi Belirleyen Unsurları Yazınız ve Bunlardan Din Unsurunu Açıklayınız.

Bu yazımızda milli kimliğimizi belirleyen unsurları yazınız ve bunlardan din unsurunu açıklayınız kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Milli kimlik, insanın ait olduğu topraklarda ve ait olduğu millette kazandığı doğal kimliğidir. Doğal bir kimlik olarak milli kimliğimizi seçemeyiz. Bu kaderin bir cilvesidir. Ona doğuştan bağlı olarak doğarız. Tercihlerimiz zamanla değişse de bu gerçek değişmez. Milli kimliğimiz, milli unsurlardan oluşmaktadır Din, dil, ırk, tarih, kültür varlıkları milli kimliği oluşturmaktadır.

Milli kimliğimizi belirleyen unsurlardan en önemlisi dindir. Çünkü din, bir insanın müslüman olduktan sonra dünya hayatını ve ahiret hayatını doğrudan etkilemektedir. Dünya hayatında evlenme, çocuk sahibi olma, sosyal hayatı devam ettirme, gelenek ve göreneklerin yaşanması hepsi dini emirler üzerine şekillenmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. kader dedi ki:

    Milli kimliğimizi belirleyen unsurlar şunlardır; dil, din, gelenek, görenek, dünya görüşü, tarihtir. Din unsuru insanları birbirine bağlayan yardımlaşmayı dayanışmayı destekleyen bir öğedir.

Yorum Yaz