Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Kasım 2020

Milletin Gözüyle Mehmet Akif Ersoy Hakkında Kompozisyon

Aşağıda milletin gözüyle Mehmet Akif Ersoy hakkında kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

Mehmet Akif, bir şair olarak yaşayan ve bir mütefekkir olarak topluma yön veren ulvi şahsiyetlerden biri olmayı başarmıştır. Hayatı boyunca iyiyi, adaleti ve merhameti savunmuş ve bunun için de mücadele vermiştir. Gençliğinden askerliğine, yetişkinliğinden ihtiyarlık dönemine kadar ne dediyse onu yaşamıştır.

Mehmet Akif, İstiklal Marşı şairi olarak İstiklal, İslam şairi olarak tanınmış ve kabul görmüştür. Gerçekçi bir hayat yaşamış ve çetin mücadeleler vermiştir. Milletin gözünde fedakar, cefakar, samimi, adil, dürüst bir şahsiyet olarak kendini göstermiştir.

Mehmet Akif deyince akla istiklal mücadelesi ve İslam birliği gelmektedir. Toplumda birlik ve beraberlik ancak onun ismi üzerinden sağlanmaktadır. Bazı isimler toplumu birleştiren ve kaynaştıran değerlerin simgesi haline gelebilir. Bu isimlerden biri de Mehmet Akif olarak tarihte yerini almıştır.

Mehmet Akif ancak değerinin ve kıymetinin anlaşılması, anlatılması ve fikriyatının korunmasıyla hatırlanabilir. Bu nedenle millet olarak Mehmet Akif’e derinden bir saygı duyarak yaşarız. Her İstiklal Marşı okunduğunda mutlaka milletin aklına ve fikrine Mehmet Akif gelir ev gönüller özlem ve şiirle dolar.

Mehmet Akif ismi şair, mütefekkir olarak anılır ve Asım’ın nesli simgesi de onun yolunu sürdürecek nesillerin simgesi olarak yaşar. Mehmet Akif bir çığır açmıştır ve bu çağ devam etmektedir.

Milletin Gözüyle Mehmet Akif Ersoy Hakkında Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Tülin dedi ki:

    selam kankiler, Milletin Gözüyle Mehmet Akif Ersoy Hakkında Kompozisyon yazısını ödevim için kullandım, ben çok beğendim Burdur birincisi Tülin olarak herkesi öptüm.

  2. Nurgül dedi ki:

    sadece ve kısa yazılmış, Milletin Gözüyle Mehmet Akif Ersoy Hakkında Kompozisyon süper beğendim, ödevim hemencecik bitti, tabi çalışkan olmam ayrı bir konu.

Yorum Yaz