Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Mide Bulantısına Ne iyi Gelir - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 07 Ağustos 2022

Mide Bulantısına Ne iyi Gelir

Mide bulantısına iyi gelen yiyecekler içecekler besinler, mide bulantısına ne iyi gelir

Mide bulantıları genellikle herhangi bir hastalığa bağlı olarak ortaya çıkan ve hastayı aşırı derecede rahatsız eden bir şikayettir. Hasta bu durumda yemek kokusu duymak istemez, gördüğü yemek ve duyduğu kokulardan tiksinir.

vertigo baş dönmesi ağrı

Bulantının Sebepleri:

Mide bulantısı ve yüksek ateş bir hastalığın belirtisi olarak karşımıza çıkabilir. Hastalık sebebiyle ya da yabancı bir maddenin vücudumuza girmesi neticesinde hasta kusma isteğinde olabilir. Bir hastalığa dayanmadığı halde en fazla rastlanan mide bulantısı taşıt tutmasıdır. Bazen menenjit gibi hastalıklar da mide bulantısına sebep olabilir.

Mide Bulantısı İçin Önemli Tavsiyeler:

*Bir bardak sıcak suya bir çay kaşığı toz zencefil eklenerek demlenir. Biraz bekletildikten sonra süzülerek tüketilir.*En yaygın olarak bilinen yöntemi bir bardak suya bir-iki kaşık nane eklenerek kaynatılması ve bunun içilmesidir.

* Bir su bardağı soğuk suya  bir çay kaşığı ince kıyılmış ebegümeci eklenip demlenmesi için on iki saat beklenir. Ardından içi sıcak su dolu bir kabın içine oturtularak ılınması beklenir.       Sabah ve akşam iki kez içilir.

* Bir su bardağı kaynar suya bir çay kaşığı ada çayı eklenip demlendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı tüketilir.* Bir fincanı kaynar suya içine bir çay kaşığı ıhlamur eklenip demlendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı tüketilir.

* Bir kahve fincanı limon suyu ile bir silme tatlı kaşığı Türk kahvesi karıştırılıp içildikten sonra üzerine bir kahve fin*canı ılık su içilir.

* Bir çay fincanı kaynar suya bir çay kaşığı mercanköşk eklenip demlendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı tüketilir.

* Kızartılmış bir dilim ekmek sirkeye batırıldıktan sonra üstüne nane elenerek tüketilir.

* Bir çay fincanı kaynar suya  bir çay kaşığı kekik katılıp demlendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı tüketilir.

* Bir çay fincanı kaynar suya bir çay kaşığı kılıç otu eklenip demlendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı tüketilir.

* Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı civanperçemi eklenip demlendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı tüketilir.

* Bir çay fincanı kaynar suya bir çay kaşığı katırkuyruğu eklenip demlendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı tüketilir.

* Bir çay fincanı kaynar suya  bir çay kaşığı kimyon ve sumak eklenip demlendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı tüketilir.

* Bir çay fincanı kaynar suya bir çay kaşığı ıhlamur eklenip demlendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı tüketilir.

* Bir su bardağı kaynar suya birer çay kaşığı nane, anason ve raziyane eklenip demlendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı tüketilir.

Mide Bulantınız mı Var ? Mide Bulantısına İyi Gelen Yiyecekler Besinler Hakkında Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781