Microsofttan Gözlükte yeni hamle!

Dünyanın en büyük arama motoru Google’ın çıkardığı gözlük geçtiğimiz aylarda büyük ses getirmiş ve satışa hazırlanmıştı. Benzer bir projeyi Microsoft’un yürüttüğü öne sürüldü.

İsmini vermek istemeyen kaynaklar, Microsoft’un da benzer bir gözlük üzerine çalıştığını ortaya çıkardı. Şirketin projesi için bazı patent başvurularında bulunduğu belirtildi. Microsoft’un akıllı gözlüğünün Google Glass’dan farklı özellikler barındıracağı ifade edildi. Google Glass’ın gözlük üzerinde “zenginleştirilmiş gerçeklik” özelliği yani gerçek dünya üzerinde veri ve illüstrasyonların görüldüğü sistemi kullanmayacağı biliiyordu.

Google Glass’ın sol tarafında yalnızca küçük bir ekran bulunuyor ve oradan bilgi alınabiliyor.

MICROSOFT ZENGİNLEŞTİRİLMİŞ GERÇEKLİK ÖZELLİĞİ SUNACAK
Microsoft’un gözlüğünde ise “zenginleştirilmiş gerçeklik” özelliğinin kullanılacağı belirtildi.

Şirketin patent başvurularısırasında çizdiği taslakta gözlükte gerçek imgeler üzerine veriler yerleştirdiği bir özellik kullandığı görüldü.

Bazı uzmanlar bu gözlüklerin akıllı telefonların yerini alamayacağını ifade etse de bazıları teknoloji dünyasındaki hızlı trend değişimlerine bağlı olarak insanların internete erişim aracı olarak telefonların yerine bu gözlükleri tercih edeceği edeceğinisavunanlar da var.

Akıllı gözlük savunucuları teknoloji dünyasında trendlerin önüne geçilememesini, herşeyin küçüldüğü ve bilgi ihtiyacının anlık zamanlamaya inmesini temel nedenler olarak gösteriyor. Google ve Microsoft’dan sonra Apple’dan da akıllı gözlük hamlesinin gelebileceği belirtildi

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.