Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Ocak 2021

Mezosfer Nedir? Kısaca

Aşağıda mezosfer nedir kısaca olarak ele alacağız.

Atmosfer çeşitli katmanlardan oluşmaktadır. Bu katmanlar kilometrelerce uzunlukta uzaya doğru tabakalar halindedir. Atmosfer faaliyetlerinin gerçekleşmesi ve dünyanın dış etkenlerden korunması için çeşitli katmanların farklı özellikleri de bulunmaktadır.

Atmosferi oluşturan tabakalardan biri de orta tabaka olarak bilinmektedir. Atmosfer faaliyetleri mezosferde devam eder. Stratosfer ve Termosfer arasında yaklaşık seksen kilometre kalınlığında yer alan mezosfer ana tabakalardan birini oluşturmaktadır. Atmosfer faaliyetleri doğa olaylarının gerçekleşmesi ve canlılık faaliyetlerinin devam etmesi için gereklidir.

Atmosfer tabakalarının korunması gerekir. Çünkü dünyada doğal faaliyetlerin oluşması ve canlılığın devam etmesi buna bağlı olarak gerçekleşmektedir. Atmosfer birçok tabakadan oluşmaktadır. Stratosfer, termosfer, mezosfer, troposfer en önemli katmanlardır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. özlem dedi ki:

    merhaba arkadaşlar, Mezosfer Nedir? Kısaca ödevim için kullandım, ben Tekirdağ birincisi özlem hem güzel hem de çalışkanım, tembelleri sevmem.

Yorum Yaz