Web sitemize hoşgeldiniz, 04 Aralık 2021

Mevlid Kandili Oruç Tutulur mu Hangi Gün Tutulacak

Mevlid Kandilinde Oruç Tutulur mu ? Mevlid Kandilinde Tutulan Orucun Önemi ve Sevabı , Mevlid Kandilinde Hangi Gün Oruç Tutulmalıdır .İşte Detaylar :

Mevlid kandilinde oruç tutulabilir. Mevlid Kandili Rebiul-evvel ayının 11 ve 12. günleri arasındaki gecedir. 11 veya 12. gününde oruç tutmak iyi olur. Bu yıl 12 Ocak 2014 Pazar günü Mevlid kandilidir.

Yani bu yıl 11 Ocak Cumartesi gecesi ilk sahuru yapıp pazar gününü oruçlu geçirmek gerekir. Yine tutabilenler bir sonraki yani 12 Ocak Pazar günü gecesinde de sahura kalkıp Pazartesi gününü de oruçlu geçirmeleri faydalarınadır.

Mevlid kandiline özel bir oruç yoktur ancak Mevlid kandili gecelerinin gündüzlerinde mümkün olduğunca oruç tutulmalıdır.

mevlid kandili

Mevlid Kandili Orucu Hakkında Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

-derszamani.net-

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Bahar dedi ki:

    Turkçemize sahip çıkalım.Magazinlerde ve tv programlarında sipikerler düzgün TÜRKÇE kullanmamakta veya bir elin parmak sayısı kadar az düzgün Türkçe kullanan dilimize sahip çıkalım.

  2. mustafa dedi ki:

    Amerikada calısmak ıcın form doldurmak ıstedım fakat forma ulasamadım unıversıte son sınıf ogrencısıyım ve bu formu doldurum sansımı denemek ıstıyorum

Yorum Yaz