Meslek lisesi öğrencisiyim. Ek puanla yerleşebileceğim bir programa yerleşirken okuldan gelecek puanım hangi katsayı ile çarpılacak?

 • Meslek lisesi öğrencisiyim. Ek puanla yerleşebileceğim bir programa yerleşirken okuldan gelecek puanım hangi katsayı ile çarpılacak?

Meslek lisesi ve öğretmen lisesi çıkışlı adayların ek puanı (0,06 x AOBP) olarak hesaplanacak. Yani AOBPX (0,06+0,15) olacak.

9 yorum

 1. bende kız teknik ve meslek lisesi bilgisayar bölümü öğrencisiyim ne kadar ek puan gelecek kimse birşey söylemiyor bölüm derslerinden başımı kaldıramıyorum

  • 2012-YGS/LYS’den itibaren ise, Lise türü ve alanlarına bakılmaksızın tüm adayların AOBP’si 0,12 ile çarpılacak. Bu durumda AOBP’den tüm adaylar, genel liseliler ister kendi alanlarında isterse kendi alanları dışında tercih yapsın 12 ile 60 aralığında ek puan alabilecek.
   Meslek liseliler de yine tüm tercihler için, (kendi mesleki alanları hariç) 12 ile 60 aralığında ek puan alabilecek.
   Meslek liseliler, kendi mesleki alanları tercihleri için AOBP 0,18 ile çarpılacak. Yani 18 ile 90 aralığında ek puan alabilecek.

 2. ya ben şimdi ek puanlı sıralamam 10 bin gelse yerleşmm için yeterli ama düz liseden biri benden yüksek net yaparsa kimi alacAklar..neye göre ayırıyolarr??

 3. kız meslek lisesi çocuk gelişimi bölümü diploma puanı hariç kendi bölümümüzü seçersek ek puan kaç gelecek bilen var mı 32 mi 20 mi tam bilemedim de? acil cvp bklyrm

 4. valla arkadasım bende meslek lısesı ogrencısıyım elektrık elektronık bende dıyorum ygsye calısacam bu dersler yuzunden calısma hevesım kalmamıs..ama calısacam yıne..suan meslek lısesı ogrencılerı daha avantajlı…bakalım artık….

 5. bende meslek lisesi öğrencisiyim…ve çok korkuyorum…bölüm derslerinden dolayı diğer derslere vakit ayıramıyorum:(ne olacağını bilmiyorum:(:(:(

Yorumlar kapatıldı.