Web sitemize hoşgeldiniz, 17 Ocak 2021

Mesafeli Alışveriş Nedir?

Mesafeli Alışveriş Nedir? Kısaca Bilgi

Mesafeli Alışveriş

Genel Ağ üzerinden alışveriş yapmak mesafeli alışveriş olarak adlandırılır. Dünyada her geçen yıl mesafeli alışveriş miktarı artmaktadır. Günümüzde insanlar fiziki olarak ürünlere dokunup satın almak yerine Genel Ağ üzerinden alışveriş sitelerine girerek istedikleri ürünü sipariş etme olanağına sahiptir. Sanal ortamda alışveriş yaparken kredi kartı, havale ve EFT gibi ödeme sistemleri kullanılır. Alışveriş yaptığımız sitelere ödeme esnasında aktardığımız kişisel bilgilerin kötü niyetli kişilerin eline geçmemesi gerekir. Az bilinen alışveriş sitelerinden ziyade herkesin sıklıkla kullandığı, bilinen sitelerden mesafeli alışveriş yapmak daha güvenlidir. Bu tür siteler kendi güvenlik sistemlerini oluşturdukları için kişisel bilgilerimiz daha güvende olacaktır.

Kredi kartınızı mesafeli alışverişte kullanırken sizden aşağıdaki görsellerde verilen bilgiler istenecektir. Bu bilgileri gizli tutmanız güvenliğiniz açısından önemlidir. Kredi kartlarında yazılı olan bu bilgileri başkalarının görmemesi gerekir. Kredi kartı ile yapılan mesafeli alışverişlerde kullanıcı bilgileri güvenlik amacıyla bankaların sistemleri tarafından doğrulanır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. esma dedi ki:

  teşekkürler

 2. esma dedi ki:

  tşkr edrm çk sğol tnkyu vrimç

 3. Fadime dedi ki:

  harbiden çok iyi olmuş beğendim ödev bitmiş oldu sayenizde.

 4. meryem can dedi ki:

  harika, Selam herkese bu yazı inanki hayran edici, ödevimde kullandım Mesafeli Alışveriş Nedir? ödevimi yaptım, bu arada okulun en güzel ve çalışkan kızıyım kıskanmayın :)

  1. esma dedi ki:

   salak ben de fenemonim canım ne oldu üstelik havalı ve zenginim

  2. Anonim dedi ki:

   Kesin öyledir hep öyle oluyo zaten

  3. Name dedi ki:

   Kesin öyledir

 5. danla bilic dedi ki:

  Merhaba ödev sitesi gerçekten dikkatimi çekti, ödevim için kopyaladım Mesafeli Alışveriş Nedir? vardı, buradan baktım, hem de çok iyi anladım, teşekkürler. anlamayan varsa aklında sorun vardır ha ha ha :)

Yorum Yaz