Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Ocak 2022

Mers Virüsü Nedir Belirtileri

Mers virüsü nedir belirtileri hakkında bilgi kısaca

MERS’in yüzlerce kişinin ölümüne neden olan SARS hastalığına neden olan virüse benzer bir virüs olduğu düşünüldü. Middle-East Respiratory Syndrome Coronavirüs olarak adlandırılan virüs orta doğuda görülen bir solunum hastalığına neden oluyor. SARS hastalığından ise 8 kat daha güçlü ve ölümcül etkileri var.

Hastalığın belirtileri ise soğuk algınlığı, yüksek ateş, öksürük ve nefes darlığı gibi belirtiler. Bu belirtilerin varlığını gören kişilerin en kısa zamanda sağlık kuruluşlarına başvurması gerekiyor.

Hastalık kişiden kişiye solunum yolu ile bulaşıyor. Umreye giden Türk yolcularının bu hastalıktan etkilenip etkilenmediği ise merak konusu. Bu kişilerin kısa süre içinde kendilerine en yakın sağlık kuruluşunda bazı testlere tabi tutulması gerekiyor.

Hastalığın orta doğu kökenli develerden bulaştığı düşünülüyor. Malezya’da da deve sütü tüketiliyor. Malezya’dan İstanbul’a gelen kişinin yolculuk sürecinde hayatını kaybetmesi ile Sağlık Bakanlığı da alarm verdi. Uçakların içi temizlendi ve sterilize edildi.

Mers Virüsü Nedir Belirtileri Nelerdir Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz