Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Mayıs 2022

Memleket Özlemi ile İlgili Kompozisyon

Aşağıda memleket özlemi ile ilgili kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

Küçük yaşta anne ve babamı bir trafik kazasında kaybetmiştim. O gün hava çok güneşliydi. Sıcak insanın beynini kavuruyordu. O nedenle yağmurlu havaları severim. Şarıl şarıl yağmur yağsın isterim. Memleketimde tutunacak bir dalım kalmamıştı. Kendimi dünyanın en yalnız insanı hissediyordum.

Kendimi boşlukta hissediyordum. Kimsesizlik çok kötü bir şeydi. Ben de en kısa yoldan çekip gitmeyi düşündüm. Bir gün yurt dışında işçi ihtiyacı var, çok büyük paralar veriyorlar diye bir şey duydum. Parasından değildi ama uzaklaşmak için bunu bir fırsat bildim. Başvurdum ve kabul edildim.

Yurt dışında çalışmaya başladım. Her geçen gün kendimi işe veriyordum. Anne ve babamı kaybetmem beni bitirmişti. Anne ve babamı düşünmeden edemiyordum. Yurt dışına alışamamıştım. Ülkem burnumda tütüyordu. Çevrem değişince ben de çok değişmiştim.

Anne ve babamı kaybettim ve üstüme bir hışımla memleketimi de kaybettim. Bunu neden yaptım bilmiyorum. Fakat annem ve babamın mezarından bile ayrı kalmıştım. Bu kadar ayrılık kalbime hiç iyi gelmedi. Hemen işten çıkıp ülkemin ovalarında, ormanlarında, kuytu tenha sokaklarında, köylerinde, şehirlerinde bulunmak istedim.

İşten ayrıldım, ilk trenle yurda döndüm. Mezarları ziyaret ettim ve ülkemin havasını içine çektim. Kıl payı kurtulmuştum. Artık canım ülkemdeydim. Bir yere gitmemek için kabirde kendime ve aileme söz verdim. Bu ayrılıklar yeterdi. Ben ve memleketim geride kalmıştık. Artık ilerlemenin zamanı gelmişti.

Memleket Özlemi ile İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. merve dedi ki:

  Bu da size gelsin

 2. Arda dedi ki:

  Ben bizim ortaokulun en iyi öğrencisiyim. Bu da size kapak olsun salçalı kapak yiyin 😂😂😂😂 Mallar 😈

 3. Nisa dedi ki:

  Emel bencede çok teşekkür

 4. emel dedi ki:

  siteye teşekkürler hep buradan bakıyorum, memleket özlemi kompozisyon kısa ve umduğum gibi güzel olmuş yıldızlı beğendim, bu arada okulun hem en güzel ve hem de en çalışkan öğrencisiyim, okuyanlara kapak olsun. :)

Yorum Yaz