Web sitemize hoşgeldiniz, 26 Temmuz 2021

Meleklere İnanan Bir İnsan Varoluşun Hangi Özelliklerinin Olduğunu Kabul Etmiş Olur

Türk milleti, çok uzun yıllardır islam inancını benimsemiş ve hayatını bu inanca göre sürdürmüş olan köklü bir millettir. İslam inancı sebebiyle, hayatımıza birçok yeni terim girer ve hayatımızı bu terimlere göre yaşamaya başlarız. Türk milleti de tam olarak çok uzun yıllardır bunu yapmış, ve hayatını islama göre yaşamayı gerçekten başarabildiği süre zarfı boyunca çok güçlü, Allah adı altında kuvvetli ve kudretli bir devlet oluşturabilmiştir. Türklerin birbirlerine bu derecede sıkı, kenetli olmasının sebebinin büyük bölümünü Allah inancı oluşturmaktadır. İnsanlar Allah inancı sayesinde etrafındakileri kendilerine daha yakın hisseder, etrafındaki insanların yaşadıkları sıkıntıları da tıpkı kendi sıkıntısıymış gibi çözmeye çalışır ve birlik olurlar. Ancak bu Allah inancının sağlam ve diri durabilmesi için yerine getirilmesi gereken bazı gereklilikler vardır. Bu gerekliliklerin en başında kalpten inanmak gelir.

Allah’a inanan bir insan, onun var olduğunu söylediği meleklere de gözleri görmese dahi inanır. Kusursuz bir iman, ancak tam inançla gerçekleşebilir. Meleklerin var olduğuna inanan bir insan ve hayatında nelerin olup bittiğini anlar ve hayatını buna göre şekillendirir. Örneğin meleklerin varlığını bilmesi sayesinde, Azrail’in gelip bir gün canını alacağını hiç unutmaz ve iyi ameller sergilemeye uğraşır. Ya da melekler sayesinde bir gün hesaba çekileceğini asla aklından çıkarmaz, davranışlarını buna göre şekillendirir. Meleklere inanan bir insan her zaman umutlu olur, çünkü zor duruma düşmesi halinde meleklerin onu gelip kurtaracağını, iyi yola sevkedeceğini kalbinin derinliklerinde hisseder.

Meleklere İnanan Bir İnsan Varoluşun Hangi Özelliklerinin Olduğunu Kabul Etmiş Olur Adlı Yazımızla İlgili Yorumlarınızı Yorum Kısmından Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz