Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Mayıs 2022

Meleklere İman İnsanların Davranışlarını Nasıl Etkilemektedir? Örneklerle Açıklayınız.

Bu yazımızda meleklere iman insanların davranışlarını nasıl etkilemektedir örneklerle açıklayınız kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Meleklere iman etmek, farzdır. Allah melekleri yaratmıştır. Allah melekleri iradesiz olarak yaratmıştır. Allah meleklerini vazifelendirmiştir. Her meleğin belli bir görevi vardır. Meleklerin sayısını sadece Allah bilir. Allah bir şeyi murat ettiği zaman ol der ve olur.

Meleklere iman insanların davranışlarını etkilemektedir. Koruyucu melekler, sorgu melekleri, yazıcı melekler, ölüm meleği, tabiat meleği, kıyamet meleği, vahiy meleği vazifeli meleklerdir. Bu meleklere iman eden insanlar, bu meleklerin varlığına inanarak hareket ederler. Amellerine dikkat ederler. Meleklerin varlığı insanların kötülük yapmasını engeller. Melekler insanları bela ve musibetlerden de korur. Melekler Allah’ın emrini yerine getirirler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. saniye dedi ki:

    Meleklere iman etmek bize nasıl bir katkı sağlar evet biliyorum imanın şartlarından biri bu ama neden iman etmeliyiz onlara varlığına inanmak yeterli mi iman etmek için ?

Yorum Yaz