Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Temmuz 2021

Melek Gibi İnsan Sözünü Hiç Duydunuz Mu Bu Söz Kimler İçin Söylenir

Her insan, günlük hayatı içerisinde sergilediği farklı davranışlara ve erdemlere sahiptir. Bu davranışların azlığı veya çokluğundan dolayı insanları, bir vicdan muhasebesi yaparak iyi ya da kötü olarak değerlendiririz. Vicdan, soyut bir kavram olarak insanların iyi olan ya da kötü olan şeyi ayırt edebilme yeteneğine verilen addır. İyi insanlar, herkesin etrafında olmasına ihtiyaç duyduğu insanlardır. Bu gibi insanlarla arkadaşlık yapan kişiler, bu kişilerden her zaman faydalı şeyler görürler, bu insanlar sayesinde kendilerini geliştirebilme, daha erdemli olabilme fırsatı yakalarlar. İyi insanlar, hem kendi hayatlarını kaliteli bir şekilde sürdürür, hem de etrafındakilere de destek olup güç sağlayarak hem çevresindekileri, dolaylı yoldan da bütün toplumun mutlu ve huzurlu bir hayat yaşamasına olanak sağlarlar.

Kötü insanlarda ise bu durum tam tersidir. Bu insanlar her zaman kendilerine ve çevrelerine zarar verir, evrene sürekli olarak negatif bir enerji yayımı yaparlar. Bu insanlarla arkadaşlık eden kişiler ise bu insanlar yüzünden zarara uğrarlar, hayatlarında birtakım kayıplar oluşur. Kötü insanlar, toplum sağlığı ve huzuru açısından da zararlı olan insanlardır. Ancak bu insanları da dışlamak yerine bu insanlara iyinin ve kötünün ne olduğunu öğretmek ve onları iyi yollara çekmek gerekir.

Melek gibi insan ise, tıpkı Allah’ın yarattığı ve imanda kusuru bulunmayan melekler gibi olmaya çalışan insanlar için kullanılır. İnsanlar bir melek kadar kusursuz olamazlar, ancak onlar kadar kusursuz olma çabaları, ‘melek gibi bir insan’ olarak nitelendirmelerine sebep olabilir.

Melek Gibi İnsan Sözünü Hiç Duydunuz Mu Bu Söz Kimler İçin Söylenir Adlı Yazımızla İlgili Yorumlarınızı Yorum Kısmından Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz