"Mektup" Denince Akla İlk Neler Geliyor?
Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Ağustos 2018

“Mektup” Denince Akla İlk Neler Geliyor?

Bu yazımızda “mektup” deyince akla ilk ne geliyor kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Tarih boyunca insanlar birçok araçla haberleşme imkanı bulmuşlardır. Yazının icadından sonra ilerleyen süreç tabletlerden yazılı notlara doğru gelişirken posta teşkilatlarının kurulmasından önceki güvercinle haberleşmenin ardından mektupla haberleşme de kadim yerini almıştır.

Mektup denince akla, yazılı bir pusula gelmektedir. İnsanların özel işleri ve resmi işleri mektuplarla hallolmaktadır. Bu nedenle mekktuplar günümüzde dilekçeler halinde de çok işimize yaramaktadır. Mektup belli bir düzende yazılan ve belli konulardan kısaca bahsedilen haberleşme aracıdır. Mektup günümüzde de kullanılmaktadır. Mektup günümüzde internetin yaygınlaşması nedeniyle göz ardı edilmektedir. Onun yerine elektronik postalar almaktadır. Mail olarak hayatımıza giren bir sistem mektup sistemini geride bırakmıştır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Bülent dedi ki:

    Çok güzel olmuş ellerinize sağlık.

  2. Anonim dedi ki:

    Hiç net cevaplar yok sınavdan 10 aldık

  3. mehtap dedi ki:

    Mektup eskiden sevdiklerimizle haberleşmek için bir aracı kaynaktır. Eskiden heyecanla memleketteki akrabalarıma mektup yazar pul yapıştırır ptt ye verir gönderirdim cevap gelince de çok mutlu olurdum.

Yorum Yaz