Web sitemize hoşgeldiniz, 28 Temmuz 2021

Medyaya Yasama, Yürütme ve Yargıdan Sonra Dördüncü Güç Denmesinin Nedenleri Neler Olabilir? Tartışınız

Aşağıda Medyaya yasama, yürütme ve yargıdan sonra dördüncü güç denmesinin nedenleri neler olabilir tartışınız kısaca olarak ele alacağız.

Yasama, yürütme ve yargı kuvvet erkleri olarak devletin güçlü bir şekilde varlığını koruması için gereklidir. Devletin kuvvetler ayrılığı ilkesiyle daha iyi hareket ettiği bilinmektedir.

Medya da yasama, yürütme ve yargıya ek bir erk olarak görülmektedir. Medyanın insanların etkileme gücü ve haber alma özgürlüğünün oluşması bu tanımın yapılmasına neden olmuştur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Renex game dedi ki:

  Yasama, yürütme ve yargı kuvvet erkleri olarak devletin güçlü bir şekilde varlığını koruması için gereklidir. Devletin kuvvetler ayrılığı ilkesiyle daha iyi hareket ettiği bilinmektedir.

  Medya da yasama, yürütme ve yargıya ek bir erk olarak görülmektedir. Medyanın insanların etkileme gücü ve haber alma özgürlüğünün oluşması bu tanımın yapılmasına neden olmuştur.

 2. başak karahan dedi ki:

  kısa sade beğendim, Medyaya Yasama, Yürütme ve Yargıdan Sonra Dördüncü Güç Denmesinin Nedenleri Neler Olabilir? Tartışınız ödevim vardı, Tokat okul birincisi olarak beğendim. :)

 3. merve özkaynak dedi ki:

  harika, Selam herkese bu ödev valla hayran edici, deftere geçirdim Medyaya Yasama, Yürütme ve Yargıdan Sonra Dördüncü Güç Denmesinin Nedenleri Neler Olabilir? Tartışınız ödevimi yaptım, bu arada okulun en güzel ve çalışkan kızıyım kıskanmayın :)

 4. duygu dedi ki:

  sayenizde 2 artı aldım, Medyaya Yasama, Yürütme ve Yargıdan Sonra Dördüncü Güç Denmesinin Nedenleri Neler Olabilir? Tartışınız işime yaradı ödevimde, ben Tekirdağ kızları içinde en güzeli olarak yazıyorum, hem de çalışkanım, tembellere kapak olsun!

 5. betül dedi ki:

  harika, Merhabalar bu site süper ötesi güzel, ödevim için kopyaladım Medyaya Yasama, Yürütme ve Yargıdan Sonra Dördüncü Güç Denmesinin Nedenleri Neler Olabilir? Tartışınız ödevimi yaptım, bu arada okulun en güzel ve çalışkan kızıyım kıskanmayın :)

Yorum Yaz