Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Kasım 2020

Medyanın Ekonomiye Zararları Nelerdir

Medyanın Ekonomiye Zararları Nelerdir Kısaca Bilgi

Bugün sizlere medyanın ekonomiyi nasıl etkilediğini anlatacağız.

Medya, ülke ve dünyadaki gelişmelerin nabzını tutan ve bunları kamuoyuna duyuran görsel basın mensuplarına verilen addır. Bu sayede gelişmelerden en çabuk şekilde haberdar oluruz.

Fakat medyanın olumlu yanlarından ziyade olumsuz yanları da mevcuttur. Çünkü medya her şekilde halka en çok ulaşan iletişim aracıdır. Medyanın yanlış bir bilgi sunması demek bunu bir çok kişinin yanlış öğrenmesi demektir. Bu zararlardan biri ise devlet otoritesini kötü yönde etkileyecek yanlış haberlerdir. Bu haberler yüzünden devletin ekonomisi geriler. Ülkede çıkan asılsız haberler dış yatırımların ülkemize yapacağı yatırımları geri almalarına neden olur. Bu şekilde devlet ekonomisi kötü etkilenir. Böyle durumlarda ekonomik faaliyetlerde gerileme görülür. Çünkü dışarıdan yatırım yapacak ülkelerin en çok dikkat ettiği husus ülke istikrarıdır. Bunu da en çok ülke medyasından takip ederler.

Medya sayesinde hiç olmayacak bir durumda kişi kahraman yapılabilir yada medya istediği gibi kişileri kötüleyebilir. Ülkede zirvede olan kişi kurum yada şirket bir anda yerle bir olabilmektedir. İşte bahsettiğimiz üzere medya oldukça önemli bir araçtır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz