Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Eylül 2020

Medya Araçları Nelerdir?

Aşağıda medya araçları nelerdir kısaca olarak ele alacağız.

Kitlelerle iletişimin sağlanmasına yarayan çeşitli araç ve gereçlerin kullanılarak haberleşme ve iletişimin gerçekleşmesi için yapılan bütün çalışmalar medyanın bir ürünü olarak ortaya çıkmaktadır. Medya, göz önünde olan ve herkesin bildiği şeyler anlamına gelmektedir.

Medya üzerinden iletişim ve haberleşme sağlamak insanların iletişim ve haberleşme ihtiyacının karşılanması ve bu özgürlüğün meydana gelmesi için gereklidir. Ulusal ve yerel olarak medya merkezleri bulunmaktadır. Gazete ve dergilerin çıkarılması da buna bağlı olarak değişmektedir. Günümüzde en yaygın olarak kullanılan medya araçları televizyon olarak bilinmektedir. Televizyon yaygın bir araçtır.

Medya araçlar şu şekildedir:

*Televizyon

*Bilgisayar

*Telefon

*Tablet

*Gazete

*Dergi

*Kitap

*Afiş

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Kerem dedi ki:

  katılıyorum oldukça işime yaradı hazırlayanın ellerine sağlık güzel olmuş

 2. cansu akın dedi ki:

  sayenizde 2 artı aldım, Medya Araçları Nelerdir? işime yaradı ödevimde, ben Kırşehir kızları içinde en güzeli olarak yazıyorum, hem de çalışkanım, tembellere kapak olsun!

  1. M.talha dedi ki:

   2 artı aldın diye sevinme güzel yazıyon diye şimdi sana kupa mı verelim bide çalışkansın diye hemen tembellere atlama şabalak,kamuran

 3. nursima dedi ki:

  selam arkadaşlar bu site gerçekten çok iyi, öğretmen beğendi, benim adım nursima, ben Medya Araçları Nelerdir? ödevini çok beğendim öğretmen 100 verdi, beğenen yoruma gelsin. :)

Yorum Yaz