Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Ekim 2021

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi

Milli Eğitim Bakanlığının öğrencilere ve velilere ulaşmadaki en kısa yolu olan e okul veli bilgilendirme sistemi bugünlerde hiç şüphesiz en çok ihtiyaç duyulan sistemlerden bir tanesi. Gerek SBS tercihleri ve sonuçları gerekse PYBS (Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı) tercihleri ve sonuçları bakımından çokça kullanılacak. Zaman zaman e okul girişleri sorunlu olabilir. Öğrencilerin zaten gergin geçen tercih ve e  okul kayıt sürecinde bilgilendirilmeleri gereğini düşündük.

Bu sayfamızdan e okul vel bilgilendirme sistemi girişi, e okul kayıt ekranı ile SBS ve PYBS tercihleri ve kontenjanları ile ilgili linklere ulaşabilirsiniz.

e Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Girişi Tıkla

e Okul SBS Tercih Kontenjanları İçin Tıkla

Değerli öğrencilerimizi üstteki bağlantılar aracılığı ile e okul giriş yapabilirsiniz. Unutmayınız ki MEB sistemlerinin de bakım zamanları var. Bu zamanlarda sisteme girişte sorunlar oluşabilir. Böylesi durumlarda panik yapmanın gereği yoktur. Sorun MEB tarafından bilinmekte ve çözümü için yoğun çaba sarfedilmektedir. Ayrıca şu da bilinmelidir ki, e okula giriş için yukarıdaki bağlantıları kullanmalısınız.

E okul Veli Bilgilendirme Sistemi İle İlgili Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Yılmaz dedi ki:

  E okul açılmıyor yeter bütün sitelere baktım

 2. turgay erdoğan dedi ki:

  sayın yetkililer kızım asilden bir anadolu lisesi kazandı birde terhihlerden 5 tane de yedekde sırada bu durumda ğrenmek istediğim şu kızım asilde kayıtlı durumdayken yedeklerdede kazanıp geçme hakkına sahipmidir ve e okul da listede yedekde srasının geldiğini bildirilirmi birde bu yedek listesi ne kadara kadar sürecek bu konuyla ilgili yardımlarınızın cevabını siz sayın değerli yetkililerden bekliyorum saygılarımla .

 3. ece dedi ki:

  ya niye açılmıyo olmuyorrr !!!!!!

 4. nurefşa dedi ki:

  e okul neden açılmıyor ya açabilen var mı ben giremiyorum :(

 5. Berna dedi ki:

  e okul sbs tercihi yapamıyorum nasıl yapacağım arkadaşlar giremiyorum lütfen yardım edin.

  1. inanç dedi ki:

   Bizde yapamıyorduk okula gittik yaptılar…

Yorum Yaz