Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Kasım 2021

MEB 5 bin öğrenci ücretsiz Jurassic Land gezecek

5 Bin öğrenci Dinozorlar Parkı Jurassic Land parkını ücretsiz gezecek. Dinozorların dünyasına yolculuk yapma imkanı sunan Jurassic Land’ı 5 bin öğrenci ücretsiz gezebilecek. Milli Eğitim bakanlığı hangi illerde okullarda Jurassic Land dinozorlar parkı için gezi yapacak ?

Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, geçen yılın eylül ayında hizmete giren ve açıldığı günden bu yana yaklaşık bir milyon kişi tarafından ziyaret edilen Jurassic Land ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında sosyal sorumluluk projesi kapsamında işbirliği protokolü imzalandı.

MEB 5 bin öğrenci Jurassic Land ücretsiz geziİşbirliğinin kapsamının genişletilmesiyle oluşturulan sosyal sorumluluk projesi, sosyo-ekonomik olarak dezavantajlı 5 bin öğrencinin Jurassic Land’dan ücretsiz yararlanmasını, anaokulundan liseye kadar tüm okullara ziyaretlerinde çeşitli avantajlar sunulmasını ve öğrencilerin birtakım etkinliklerinde Jurassic Land’ın platform olarak kullanılmasını içeriyor.

Milli Eğitim Bakanlığı adına protokole imza atan İstanbul Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, törende yaptığı konuşmada, deneyimsel eğitimin bir gereklilik olduğunu belirtti.

Bunu müfredatın bir parçası olarak gördüğünü aktaran Yıldız, ”Dünya çapında bir yatırım olan böyle bir temalı parkın her çocuk tarafından en az bir kere gezilmesi gerektiğini düşünüyorum. Kitaplardan, filmlerden tanıdığımız dinozorları bizzat yaşayarak, dokunarak öğrenmeleri ve bu protokolle daha çok çocuğun bu deneyimden yararlanması bizim için çok önemli” ifadelerini kullandı.

Jurassic Land adına protokolü imzalayan Talya AŞ. kurucu ortağı Figen Mengi Teker de protokolle çocuklara yeni ufukların kapılarını açmaktan onur duyduklarını kaydetti.

Dünyadaki pek çok ülke müfredatında olduğu gibi Türkiye’de de dinozorların müfredata girmesi gerektiğini belirten Teker, ”Dinozorlar devrinin Türk eğitim sisteminde yer alması,çocukları tercüme edilmiş yabancı kaynaklara bağlı kalmaktan kurtaracaktır” dedi.

Teker, geçen yıl da 5 bin öğrenciyi ücretsiz ağırladıklarını aktararak, ”2012-2013 eğitim-öğretim yılında da 5 bin yavrumuzu ücretsiz misafir etmekten, buna ek olarak anaokulundan lise son sınıfa kadar her yaş grubundan sınıfların ziyaretlerinde okullarımıza birtakım avantajlar sağlamaktan ve park alanlarımızda çocuklarımızın sergilerine ev sahipliği yapmaktan onur duyacağız” ifadesini kullandı.

İmza töreni öncesinde, 70 dinozorun birebir replikalarının yer aldığı Jurassic Land’ı öğrencilerle birlikte gezen heyet, milyonlarca yıl öncesine ait dinozor yumurtaları, iskeletleri, rölyefleri ve hareketli görsellerinin sergilendiği parkta, Türkiye’nin en büyük hareketli sineması olan Juracopter ve bir senaryo eşliğinde rehberlerle gezilen çok üniteli bilim merkezinde incelemeler yaptı. Jurassic Land gezisi , MEB Jurassic Land dinazorlar parkı ücretsiz gezi ne zaman tarihi , hangi iller okullar seçildi katılacak.

MEB Jurassic Land Gezisi ücretsiz mi ne zaman yapılacak 2012 2013 , Jurassic Land gezisi

2018 2019

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz