Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Kasım 2020

Mavisel Yener Hakkında Bilgi

Mavisel yener hayatı, mavisel yener kimdir konusunda sizlere bilgi vermek amacıyla bu yazımızı sizlere hazırladık.

Mavisel Yener, 1984 senesinde Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun olmuştur. Mavisel Yener, lisans eğitiminden sonra hikaye, roman, öykü ve şiir gibi alanlara ilgi duymaya başlamıştır. Diş hekimliği eğitimini bitiren Mavisel Yener, edebiyata olan ilgisini gördüğünde edebiyat alanında çalışmaya başlamıştır.

Ege bölgesindeki bir gazetede çalışan Mavisel Yener, bu gazetede iki sene boyunca çocuk sayfalarının editörlüğünü yapmıştır. Editörlük yaptığı bu döneme eş zamanlı olarak aynı zamanda Haber Express adlı bir gazetenin çocuk bölümünde yazarlık yapmıştır ve bu bölümlerin çeşitli düzenlemeleri ile ilgilenmiştir.

TRT radyosunda çalışmaya başlayan Mavisel Yener, “Mavi” adlı bir köşede yazılarını kaleme almayı sürdürmüştür. Arkadaşları ile birlikte “Mor Gece Mavi Gün” adlı tiyatro eserini kaleme almışlardır. Bu tiyatro eseri ilk olarak Ankara Tiyatrosunda oynanmıştır.

Öyküleri; Çikolata Zamanı, Çorap Canavarı, Derin Yırtmaç, Dinozorla Kahvaltı, Güneş Hep Burada mıydı?, Kızlar Sünnet Olur mu?, Uzaylılar Bize Geldi, Üşengeç, Zekinin Zekası Kaçtı, Vampir Öyküsü, Zaman Torbası

Şiirleri; Mavi Ay, Kuş Uçtu Şiir Kaldı, Kar Sesi, Denizin Büyüsü, Şiirimi Kedi Kaptı, Şiir Saldım Gökyüzüne

Mavisel Yener Hakkında Bilgi Mavisel Yener Kimdir Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz