Web sitemize hoşgeldiniz, 04 Aralık 2021

Matematik Korkusu Nasıl Yenilir

Matematik Korkusunu Nasıl Yenebiliriz

Öğrencilerin en çok zorlandığı konularında başında Matematik gelmektedir. Peki çocuklarımıza matematiği sevdirmek için neler yapabiliriz, matematik korkusu nasıl yenilir ?

Çocuk tek başına çalışmaya ve çözmeye çalışmaya alıştırılmalıdır. Bazı çocuklar tek başına, gerekli seviyeyi yakalamayı başaramayabilirler. Bu çocukları desteklemek gerekebilir ancak bu desteği çok fazla vererek, öğrenciye herhangi bir şey bırakmadan onu bu konuda tembelleştirmemek gerekir. Destek tam kararında olmalıdır. Düz bir şekilde ifadeler kullanmak yerine eğlenceli oyunlar ve bulmacalar yoluyla çocuğa matematiğin keyifli tarafları gösterilmelidir.

matematik

Öğrencinin bireysel olarak emek göstermesi ve emeğinin desteklenmesi çok önemlidir. Kendi tarzını yaratmasına fırsat verilmeli ve bu aktif davranışı desteklenmelidir.
Basitten daha zor olana gitme şeklinde bir tarz geliştirmelisiniz. Çevrenin matematiğin ne kadar önemli olduğunu bunu başarması gerektiğini söylememeleri ve gereksiz baskı oluşturmamaları gerekir. Ayrıca az zamanda çok fazla soru çözmek gibi faaliyetler çocuktan beklenmemelidir.

Matematik Dersi İle İlgili Korkularınızı ve Yorumlarınız Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. mamud dedi ki:

    hobala tam seviyorum ustume geliyolar zaman vermiyolar dahada soutuyorlarrr seveyimmi sevmeyyeyimmi anlamadım aklımı karıştırıyorlar bıktımmmmmmmmmm ööööööööfffffffffffffffffffffffffffff hem anlamıyom hemde korkuyomheycandan ağlıyommmm :((

  2. isimsiz dedi ki:

    benim çook işim varrrrr……………..

  3. irem dedi ki:

    bence çok haklılar bende deneyeceğim……………

Yorum Yaz