Marmaray Projesi Ne Zaman Açılacak

Marmaray ne zaman açılacak 2012

marmaray tüneli projesi açılış tarihi

Marmaray projesinin açılış tarihi belli olduMarmaray Projesi’nin açılış tarihi belli oldu. Deneme sürüşünü bu ayın içerisinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yapacak.

Binalı Yıldırım, Marmaray Projesi’nin de devam ettiğini, 2013’ün sonunda tamamlamayı hedeflediklerini, şu anda ray döşeme işlemlerininsürdüğünü belirtti.

Deneme sürüşünü mart ayında Başbakan yapacak.Resmi açılış ise 29 ekim 2013’te yapılacak.

HAYDARPAŞA’DAKİ ÇALIŞMALAR YOLUNDA GİDİYOR”

Haydarpaşa’daki çalışmaların yolunda gittiğini, bir sıkıntı olmadığını kaydeden Yıldırım, ”Bu yıl içinde oranın da yeniden düzenlenmesi için ihaleye çıkmış olacağız” dedi.

Haydarpaşa’ya yeni seferler konduğunu, şu anda talebi karşılamada bir sıkıntı bulunmadığını ifade eden Yıldırım, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin karşılıklı seferler koyduğunu, oradaki ihtiyacıngiderildiğini söyledi.

Gebze ile İzmit Köseköy arasındaki bölümün yüksek hızlı tren standardına göre tamamen yeniden yapılacağına değinen Yıldırım, bu nedenle hattın bir süre kapalı kalması gerektiğini ifade etti.

GÜNLÜK 1.5 MİLYON YOLCU

Bu yıl içinde Gebze ile Haydarpaşa arasını da tamamen kapatacaklarını hatırlatan Yıldırım, Kartal Kadıköy raylı sistemi açılacağı için kapatmanın doğurduğu kapasite eksikliğinin bu şekilde giderileceğini vurguladı.

Binali Yıldırım, Marmaray’da tek yönde saatte 75 bin, iki yönde 150 bin, günlük 1,5 milyon yolcu hedefi bulunduğunu anımsattı.

AA -alıntı

1 yorum

  1. Şu anda dünyanın en büyük projesi bitmek üzere!
    1979-81 yıllarnda yurt dışında idim. İstanbula döndüğümde hemen hiçbir değişiklik farketmemiştim. fakat; 1994 ten beri her hangi bir semte bir ay gitmesem, orada acemilik yaşıyorum! Öyle hızlı değişiyorki; başım dönüyor! Emeği geçenlerden Allah gani gani razı olsun!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.