Marketten Ürün Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Marketten Ürün Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz hakkında bilgi.

Vatandaşlarımız arasında elbette bilinçli tüketiciler vardır fakat bunu tüm vatandaşlarımıza yaymak amacıyla bilgilendirme yapmalıyız. Markette alışveriş yaparken küçük kontroller ile hem paranızı hem sağlığınızı koruyabilirsiniz. Küçük ya da büyük alışverişler yapalım neredeyse her gün marketlerden bir şeyler alıyoruz bu sebeple marketten ürün alırken hassas davranmalıyız.

Aldığımız ürünün sadece ne olduğuna bakmak bilinçsiz bir tüketici olduğumuzu gösterir. Oysa bu ürünün pek çok özelliğini karşılaştırmalı olarak değerlendirmeliyiz.

Bir ürünü alırken ilk adım son kullanma tarihini kontrol etmektir. Son kullanma tarihi geçmiş ürünler asla alınmamalıdır hatta bir market görevlisine bildirilmelidir ki yanlışlıkla bir başkası almasın. Ayrıca ürünün kullanım sıklığına göre ortalama olarak son kullanma tarihinin bitimine 1 ay kalmış ürünleri de almamalıyız.

Ürünün paketinde açılmış, yırtılmış, kesilmiş bir bölüm varsa almamalıyız. Daha önce birisi tarafından açılmış olabilir.

Marka ve kalite karşılaştırması yapmak önemlidir. Ucuz alacağım derken çok kalitesiz bir şey alınmamalıdır. Bunların içerisinde çok satılması için ucuz olmasını sağlayacak bilinmeyen maddeler bulunabilir. Bunlar sağlığımızı tehdit edebilir.

Alışveriş sonucunda kesinlikle fiş alın ki sonradan üründe bir bozukluk fark ettiğinizde değiştirmeniz kolay olsun.

55754

Market Alışverişi Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz Hakkında Yorum Yapabilirsiniz.

 

4 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.