Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Eylül 2021

LYS Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

LYS Tercihleri Açıklanma Tarihi, LYS Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

Üniversite tercihlerinin sonlanmasının ardından şimdi de adayları sonuçların açıklanması heyecanı sarmış durumda. Hayatlarının gidişatını belirleyecek olan sonuçların açıklanmasını bekleyen öğrenciler şimdiden sonuçların ne açıklanacağını merak ediyor.

17 Temmuz tarihinde sonlanan LYS tercihleri kısa süre içinde açıklanacak. Üniversitelerin kayıt dönemleri ise 1-5 Eylül olarak belirlenmiş durumda.

ÖSYM tercih işlemlerin doğru şekilde yürütülebilmesi için 2014- ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunu, ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayınlamıştı.

Kılavuzda belirtilen tarihler doğrultusunda tercihler 7-17 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirildi. 2018 2019 eğitim öğretim döneminde ÖSYS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıtları mevcut olan tüm üniversitelerde 1-5 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek.

LYS tercih sonuçlarının en geç 24 Temmuz Perşembe günü açıklanmış olması bekleniyor. Her yıl ÖSYM tercih sonuçlarını bir hafta içerisinde açıklamaktadır. Sonuçlar belli olduğunda sitemizde konu ile ilgili bilgiye ulaşabilirsiniz.

LYS Sonuçları Açıklandı mı Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz