Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Mayıs 2019

Ludwig Wittgenstein’ın (Ludvik Vitgenştayn) “Dilimin Sınırları, Dünyamın Sınırlarıdır.” İfadesini Yorumlayınız.

Aşağıda Ludwig Wittgenstein’ın (Ludvik Vitgenştayn) “Dilimin sınırları, dünyamın sınırlarıdır.” ifadesini yorumlayınız kısaca olarak ele alacağız.

Ludwig dil ve iletişim alanlarında önemli çalışmalar ve araştırmalar yapmaktadır. Dilimin sınırları, dünyamın sınırlarıdır sözüyle de tanınmaktadır. İletişim insanların düşünce ve duygu dünyasındaki yerini tayin eder bir değer olarak bilinmekte yaşanmaktadır.

Dilimin sınırları, dünyamın sınırlarıdır diyen Ludwig, düşüncelerinin kendi hayatını anlatan değerler olduğunu ortaya koyarak iletişim kurabildiği sürece kendi dünyasını anlatabildiğini vurgulamaktadır. Anlatmak ve anlaşılmak arasındaki bağı en iyi şekilde özetleyen Ludwig, konuşma yetisinin düşünme yetisiyle uyumunu ortaya koymak istemiştir. Düşünmek, konuşmak, bilmek, öğrenmek, sormak, olmak değerleri bir kazanım olarak insanların hayatında yer eden unsurlardır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. başak karahan dedi ki:

    harika, Slm sayfa ciddiyim dikkat çekici, 2 artı aldım Ludwig Wittgenstein’ın (Ludvik Vitgenştayn) “Dilimin Sınırları, Dünyamın Sınırlarıdır.” İfadesini Yorumlayınız. ödevimi yaptım, bu arada okulun en güzel ve çalışkan kızıyım kıskanmayın :)

Yorum Yaz