Louis Daguerre Kimdir

Louis Daguerre Kimdir ? Google 18 Kasım 2011 Cuma günü Louis Daguerre logosu ile ziyaretçilerine merhaba dedi. Logosu o kadar hoş durmasa da yine fransız sanatçı ve kimyageri anması çok hoş bir durum. Aynı özveriyi Google’ dan ülkemiz büyük düşünürleri için de yapmasını bekliyoruz. Tüm dünyaya adil bir şekilde yaklaşması gerektiğini düşünüyoruz. Peki Louis Daguerre Kimdir ? İşte hakkında bilgiler :


Louis Daguerre Hayatı

18 Kasım 1787 yılında Cormeilles, Fransa’da doğdu. Mimarlık, tiyatro tasarımı ve manzara resmi üzerine eğitim aldı.

Tiyatro çizimleri üzerine çalışmalar yapan Daguerre, tiyato tasarımları konusunda büyük üne kavuşup 1822 yılında Paris’te açılan Diorama’yı yarattı. Bir çeşit fotoğrafik görüntü elde etme yöntemi olan dagerreyotipi adlı buluşu ile ünlendi. Daguerre, mükemmelleştirdiği dagerreyotipiyi yıllarca süren çalışmalarının ardından 1839 yılında Fransız Bilimler Akademisi ile birlikte o yılın 7 Ocağında tanıttı. Dönemin Fransız Hükümeti, Daguerre’den bu buluşun patentini isteyerek, buluşu tüm dünyanın serbestçe kullanımına açtı.

Louis-Jacques-Mande Daguerre, 10 Temmuz 1851 yılında kalp yetmezliğinden hayatını kaybetti.

Louis Daguerre, Louis Daguerre Kimdir , 18.11.2011 Louis Daguerre ‘nin 224. Doğum Günü , Louis Daguerre Biyografisi , Louis Daguerre ‘nin Hayatı Hakkında Bilgiler

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.