Web sitemize hoşgeldiniz, 05 Aralık 2020

LÖSEV’in Amaçları Nelerdir Kısaca

Bu yazımızda LÖSEV’in amaçları nelerdir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

LÖSEV (Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı) 1998 yılında kurulmuştur. Türkiye’de büyükşehirlerin öncülüğünde kurulan vakıf, kısa sürede ülke ve dünya çapında önemli çalışmalara imza atarak büyümüştür.

LÖSEV, lösemili çocukların eğitim ve sağlık ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla hizmet etmektedir. Kanser hastası çocukların eğitim ve sağlık haklarından mahrumiyet yaşamaması, haklarının korunması ve sağlanması amacıyla yardım çalışmaları yapmaktadır.

LÖSEV, maddi ve manevi olarak ülke ve dünya çapında bütün lösemili çocuklar için yardım fonları oluşturmaktadır. Çocukların sosyal hayata rehabilitasyonunu sağlamaktadır.

Her sene 26 Mayıs – 1 Haziran tarihlerindeki hafta, Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası olarak da kutlanmaktadır. Bu bakımdan ülke ve dünya genelinde çocuklar için bir farkındalık oluşturmaya da çalışan LÖSEV, her geçen gün projelerini geliştirmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Ayışıl dedi ki:

    lösev’in amacı oldukça fazla ama siz madde madde kısa ve kapsamlı bir şekilde çok güzel anlatmışsınız ödet halinde çok güzel bir yazı olmuş.

Yorum Yaz