Londra 2012 Açılış Seramonisi

Google’da Londra olimpiyatları sürprizi …. Londra 2012 açılış seremonisi google doodle yaptı. Londra 2012 açılış seremonisi için google harika bir doodle yaptı. Google 24 saat boyunca londra 2012 açılış seremonisi logosunu ana sayfasında tutacaktır.

Londra 2012 hakkında haberler:

Olimpiyatta görevli spor yazarları pahalılıktan şikayetçi

2012 Londra Olimpiyatları’nı izlemeye gelen spor yazarları her şeyin parayla olması hatta bir şişe suyun 4 TLolmasına tepki gösterdiler.

Londra Olimpiyatları organizasyonunu gerçekleştiren heyete büyük tepki gösterilirken, Londra 2012 açılış seremonisi her olimpiyatta parasız olan internet ulaşımı için bile para alıyor olmasının ise çok yakışıksız olduğunu dile getirdiler. MPS kısa adıyla anılan basın merkezine ulaşmanın hem zor, hem yorucu olması çalışanları da zor durumda bıraktı.

Yaşanan olayları Uluslararası Spor Yazarları Birliği’ne (AIPS) bir bildiri ile aktaran bir çok basın mensubu olayları protesto etti. Spor yazarlarının imza toplamaya başladığı ve şikayetlerini de AIPS ile Olimpiyat Komitesi’ne ulaştıracakları belirtildi.

Türkmenistan bayrağı, Londra Olimpiyat Köyü’nde göndere çekildi

Dünyanın en önemli spor organizasyonlarından biri olan Londra 2012 Olimpiyatları’nın başlamasına sadece bir gün kaldı. Olimpiyatlar öncesinde dünya ülkelerden sporcular Londra’ya akın ediyor.
Cuma günü başlayacak alacak Londra Olimpiyatları öncesinde Türkmenistan kafilesi de olimpiyat köyündeki yerini aldı. Türkmen bayrağı, Londra Olimpiyat Köyü’nde törenle göndere çekildi. Çok sayıda basın mensubunun takip ettiği törene, Olimpiyat organizasyon komitesi yetkilileri, Türkmenistan’ın Londra Büyükelçiliği mensupları ve Türkmen sporcular katıldı.
Türkmenistan, Londra Olimpiyatları’na 10 sporcu ile katılıyor. Türkmen sporcular boks, atletizm, yüzme, halter ve judo branşlarında madalya için yarışacak

Olimpiyatlarda Kore bayrağı skandalı

2012 Londra Olimpiyatları’nda Kuzey Kore milli takımının Güney Kore bayrağı ile temsil edilmesi krize neden oldu.

2012 Londra Olimpiyatları futbol müsabakalarının grup maçları yapılmaya başlandı. Bayanlar futbol müsabakalarında dün 1. tur maçları yapıldı. G Grubu’ndaki Kolombiya ve Kuzey Kore, İskoçya’nın Glasgow şehrindeki Hampden Park Stadyumu’nda karşı karşıya geldi.

Akşam 19.45’de başlaması öngörülen maç olimpiyat organizatörlerinin hatalarından dolayı 1 saat 5 dakika geç başladı. Sahaya çıkmaya hazırlanan Kuzey Kore Bayanlar Milli Takımı, tribündeki ekrandan kendilerinin Güney Kore bayrağı ile temsil edildiklerini görünce sahaya çıkmaktan vazgeçti.

Durumu protesto eden oyuncular saha çıkmayınca, olimpiyat organizatörlerinin devreye girmesi ile kriz çözüldü. Organizatörlerin Kuzey Koreli oyunculardan özür dilemesi ile problem aşılmış oldu.

Kolombiya – Kuzey Kore karşılaşması Kuzey Kore’nin 2-0’lık galibiyeti ile sonuçlandı.

Kerimov altın madalyaya 150 bin dolar verecek

Özbekistan Cumhurbaşkanı İslam Kerimov, 27 Temmuz’da başlayacak Londra 2012 Olimpiyat Oyunları’nda altın madalya alacak sporculara 150 bin dolar vaat etti.

Kerimov ödüllerle ilgili kararnameyi imzaladı. Buna göre altın madalya alacak sporculara 150, gümüş madalya sahibi sporculara 75 ve bronz madalya sahibi sporculara da 50 bin dolar para ödülü verilecek.
Özbekistan Londra Olimpiyatları’nda 16 ayrı spor dalında 55 sporcuyla mücadele edecek. Özbekistan kafilesindeki sporculardan 36’sı erkek 19’yu ise bayan. Sporcuların en genci 1994, en yaşlısı ise 1976 doğumlu.
Taşkent, 2008’de Çin’de yapılan olimpiyatlarda ise altın madalya sahibi sporculara 100, gümüşlere 50 ve bronz madalya sahibi sporculara da 25 bin dolar ödül koymuştu.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.