Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Ekim 2021

Liselere Kayıt İçin Gerekli Evraklar Nelerdir

Liselere Kayıt İçin Gerekli Evraklar Nelerdir 2018 2019 ile ilgili görsel sonucu

Çok sayıda öğrenci ilköğretim hayatını bitirerek ortaöğretim hayatına geçiş yapacaktır. İyi bir liseye yerleşmek için LGS Sınavı ile değerlendirilen ve puanlarını öğrenen öğrenciler şimdi ise tercih dönemi telaşı içerisinde. Her öğrenci bu dönemi sorunsuz bir şekilde atlatmak ve istediği liseye yerleşmek istiyor. Tercih döneminin ardından öğrencinin kazandığı lise açıklanmakta ve öğrencilerin kayıt işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Peki liselere kayıt yaptırırken öğrencilerin yanında bulunması gereken belgeler nelerdir? Liseye kayıt yaptıracak olan her öğrencinin cevabını bilmesi gereken bu soru ile ilgili hazırlamış olduğumuz bu yazı içerisinde, sizlere liselere kayıt için gerekli evraklar nelerdir kısaca bilgi vereceğiz.

LİSELERE KAYIT İÇİN İSTENEN BELGELER

 • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
 • Son altı ay içerisinde çekilen 4 adet vesikalık fotoğraf
 • Öğrenci burslu okuyacak ise okuduğu okuldan temin ettiği onaylı bursluluk belgesi ya da yazısı

Yukarıda belirtilen belgeler kayıt esnasında olmazsa olmaz olarak nitelendirilen belgeler olarak bilinmektedir. Bunun yanı sıra ek olarak istenen belgeler okuldan okula değişiklik göstermektedir. Ek belgelerin neler olduğunu öğrenmek için okul ile iletişime geçilmesi gerekmektedir.

Yatılı Okulda Okumak İsteyen Öğrencilerden İstenen Belgeler

Parasız yatılı okul için ;

 • Yatılı okumasında herhangi bir sakınca bulunmadığına dair belge,
 • Onaylanmış bursluluk belgesi ya da yazısı,
 • Öğrencinin ailesinin maddi durumunu gösteren beyanname (Gelir durumunu gösteren belge, eş durum belgesi ve bakmakla yükümlü olduğu kişi sayısını gösteren belge.)

Paralı yatılı okul için;

 • Yatılı okumasında herhangi bir sakınca bulunmadığına dair belge,
 • Yatılı okula ödenecek olan ilk taksit tutarı olan 672,50 TL yatırıldığını kanıtlayan okul mütemetinden alınması gereken makbuz.

Liselere Kayıt İçin Gerekli Evraklar Nelerdir Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

 

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Anonim dedi ki:

  Biometrik oto olurmu

Yorum Yaz