Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Eylül 2021

Lise ve Önlisans KPSS 2014’te Yapılacak mı

2014 yılında önlisans ortaöğretim lise düzeyi KPSS var mı olacak mı ?

Her yıl KPSS’de önce bir dedikodu furyası alır başını gider. Pek çok çevrede bir daha lise ve ön lisans için KPSS yapılmayacak söylentisi dolaşmaya başlar. KPSS her yıl yapılan bir sınavdır fakat lise ve ön lisans mezunları için yapılan sınav iki yılda bir gerçekleşmektedir.

Çift yıllarda gerçekleşen KPSS’de alınan puanlar B Grubu tercihlerinde kullanılmaktadır ve her öğrenim seviyesi için tek tek lisans(P3), ön lisans (P93) ve ortaöğretim (P94) puanları belli olmaktadır.

2002 yılından bu yana yapılan KPSS’lerde her çift yılda lise ve ön lisans mezunları için sınav yapılmıştır. Tek yıllarda ise lise ve ön lisans mezunları için sınav yapılmaması her yıl bir daha lisans dışında sınav yapılmayacak söylentilerini tetikleyerek bu sınavı bekleyen adayları boş yere telaşlandırmaktadır.

2014 yılında lise ve ön lisans için KPSS var

ÖSYM’nin sitesinden ulaşılabilen 2014 sınav takviminde 2014 yılında lise ve ön lisans mezunları için KPSS yapılacağı açıkça görülmektedir. 28 Eylül 2014 tarihinde ön lisans mezunu adaylar, 29 Eylül 2014 tarihinde ise lise mezunu adaylar KPSS’ye girecektir.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz