Lastly İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Lastly İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Lastly İle İlgili Cümleler

Anlamı: Son olarak, en son, nihayetinde

 1. Lastly, don’t forget to turn off the lights before leaving. (Son olarak, çıkarken ışıkları kapatmayı unutma.)
 2. Lastly, I would like to thank everyone who made this event possible. (Son olarak, bu etkinliği mümkün kılan herkese teşekkür etmek istiyorum.)
 3. Lastly, we can conclude that the project was a success. (Son olarak, projenin başarılı olduğunu söyleyebiliriz.)
 4. I have finished all my tasks, lastly I just need to send the report to my boss. (Tüm görevlerimi tamamladım, son olarak sadece raporu patronuma göndermem gerekiyor.)
 5. We have visited many places during our trip, lastly we went to the beach. (Gezimiz boyunca birçok yere gittik, son olarak plaja gittik.)
 6. The team has been working hard for months, lastly they presented their findings to the board. (Ekip aylardır sıkı çalışıyor, son olarak bulgularını yönetim kuruluna sundular.)
 7. She finished her speech by thanking everyone who supported her, lastly she shared her plans for the future. (Desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ederek konuşmasını bitirdi, son olarak da gelecek planlarını paylaştı.)
 8. The movie was good overall, but lastly it left me with a lot of unanswered questions. (Film genel olarak iyiydi, ancak son olarak birçok cevapsız soruyla beni bıraktı.)
 9. After studying different options, lastly we decided to invest in the stock market. (Farklı seçenekleri inceledikten sonra, son olarak borsaya yatırım yapmaya karar verdik.)
 10. She has been trying to learn a new language for a long time, lastly she enrolled in a language course. (Uzun süredir yeni bir dil öğrenmeye çalışıyor, son olarak dil kursuna kaydoldu.)
 11. We have been discussing various topics, lastly we talked about politics. (Çeşitli konuları tartışıyorduk, son olarak siyaset hakkında konuştuk.)
 12. He tried different approaches to solve the problem, lastly he asked for help from his colleagues. (Sorunu çözmek için farklı yaklaşımlar denedi, son olarak meslektaşlarından yardım istedi.)
 13. The company has been expanding its business, lastly

they opened a new branch in a different city. (Şirket işlerini genişletmeye devam ediyor, son olarak farklı bir şehirde yeni bir şube açtılar.)
14. The teacher explained the lesson thoroughly, lastly she gave some examples to help students understand better. (Öğretmen dersi ayrıntılı bir şekilde anlattı, son olarak öğrencilerin daha iyi anlamalarına yardımcı olmak için bazı örnekler verdi.)

 1. We have tried different restaurants during our trip, lastly we had dinner at a local pub. (Gezimiz boyunca farklı restoranları denedik, son olarak yerel bir pub’da akşam yemeği yedik.)
 2. She finished her presentation by summarizing the main points, lastly she answered some questions from the audience. (Sunumunu ana noktaları özetleyerek bitirdi, son olarak izleyicilerden gelen soruları cevapladı.)
 3. The company has been working on a new product, lastly they launched it successfully. (Şirket yeni bir ürün üzerinde çalışıyordu, son olarak başarılı bir şekilde piyasaya sürdüler.)
 4. We have been sightseeing in the city, lastly we visited the famous museum. (Şehirde geziyorduk, son olarak ünlü müzeyi ziyaret ettik.)
 5. The team has been preparing for the presentation, lastly they rehearsed it several times. (Ekip sunum için hazırlanıyordu, son olarak birkaç kez prova yaptılar.)
 6. He has been reading different books, lastly he read a biography of his favorite author. (Farklı kitaplar okuyordu, son olarak en sevdiği yazarın bir biyografisini okudu.)

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.