Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Laf İle Peynir Gemisi Yürümez Kompozisyon - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Ağustos 2022

Laf İle Peynir Gemisi Yürümez Kompozisyon

Laf İle Peynir Gemisi Yürümez Atasözü İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Uzun ve Kısa

Laf İle Peynir Gemisi Yürümez Kompozisyon

Bir kimseyi en iyi tanımanın yolu ettiği sözlerden çok yaptığı işleri gözlemlemekten geçer. Kişi hayal gücü sayesinde çok büyük düşünür. Ancak önemli olan bunları hayata geçirebilmektir.

Hayal etmek insanı rahatlatır ancak onu başarmak insanı oldukça mutlu eder. Kişilerin bilmedikleri şeyler hakkında da bir düşünceleri olabilir. Ama bu düşüncelerin doğruluğu yanlışlığı ispatlanmamıştır. Bu nedenle başka kişiler de bu düşüncelerle yanlış etkilenebilir. Bu düşünceler yanlış bile olabilir bu unutulmamalıdır. Çünkü düşünceler ve gerçekler birbirinden bazen tamamen uzak olabilmektedir. Bu kapsamda düşünmek ayrı bunu başarabilmek apayrı bir meseledir. Düşünmek tek başına yeterli bir durum değildir. Düşündüğün şeyi başarmak için gereklilerden biri ise maddi unsurlardır. Bu unsur başarıya giden unsurların başında gelir. Bu nedenle kişilerin sözleri değil başarıları o kişi hakkında karar vermenize etken olsun.

Bir işi başarmakta düşünce önemlidir ancak maddi unsurunda yerinin önemli olduğu unutulmamalıdır. Bu unsur geçerli olmadan iş başarmak hayal kadar zordur.

Bu konuda atalarımızın bir sözü vardır; ” Ainesi iştir kişinin, lafa bakılmaz.” Bu sözden de anlaşıldığı üzere kişilerin sözünden evvel işleri o kişi hakkında fikir yürütmek için etkilidir.

Yalnızca düşüncenin yeterli olamadığı gibi yalnızca işlerde yeterli değildir. Kişinin düşünceleri, işi ve maddi etkenleri birlikte araştırılmalı ve bu kapsamda değerlendirme yapılmalıdır.

Lafla Peynir Gemisi Yürümez konulu Kompozisyon Hakkında Düşüncelerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. İrem şu naz dedi ki:

  bukonudan anlamadım

 2. ebru dedi ki:

  bir kere guzel ve mukemmel olmustur

 3. ebru dedi ki:

  Bu atasözü şunu diyor, konuşmakla değil çalışarak iş yapılır. Boş boş konuşarak icraat olmaz. Nasıl anlamış mıyım :)

 4. öykü aba dedi ki:

  çok güzel değil bir kere çok saçma yani.

 5. gökmen dedi ki:

  çok güzel ve işe yarayacak bir şekilde oldu ve öğretmenim aferin dedi hemde bu bir ödevdi bu yüzden size çok teşakkür ederim allah sizden razı olsun

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781