Web sitemize hoşgeldiniz, 29 Kasım 2021

L Harfiyle Başlayan Hayvanlar İsimleri

Bu yazımızda L harfiyle başlayan hayvanlar isimleri kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Biyoçeşitlilik, hayvanlarda genetik ve çevresel kalıtımla da artmaktadır. Verimli döllerle nesillerini devam ettirme, hayvanların türleri ve alt türleri popülasyonunu arttırarak devam etmektedir. Hayvanların milyonlarca türü ve alt türü bulunmaktadır. Birçok hayvan ismi aslında ortak atanın ismidir.

 

L harfi ile başlayan hayvan isimleri şu şekildedir:

Lama: Devegillerdendir. Amerika kıtasında dağ yamaçlarında sürü halinde yaşarlar. Farklı renklerde olabilirler. Otobur ve evcilleştirilmişlerdir. Boyu, boynu ve bacakları uzundur. Koyuna benzese de deve sülalesindendir. Postu gür yünlüdür.

 

Lemur: Makigiller ya da makimsiler olarak bilinir. Maymun familyasındandır. Bazı türlerinin soyu tükenmiştir. En fazla altmış santimetre uzunluğunda ve kuyruğu en fazla altmış santimetre uzunluğunda olmaktadır. Postları yumuşaktır. Gri ve kahverengi tüylere sahip olabilirler. Madagaskar’da yaşarlar.

 

Leopar: Pars olarak bilinir. Kedigillerdendir. Aslan, kaplan ve jaguardan sonra en büyük kedilerdir. Panterden kuyrukları bakımından ayrılır. Kahverengi ve turuncu postları üzerinde siyah ve koyu kahverengi benekler bulunur. Ağaçlarda yaşarlar. Etçildirler.

 

Leylek: Leylekgiller familyasından, uzun bacaklı ve uzun gagalı bir kuştur. Genelde beyaz renkli tüylerden ve kanatlarındaki siyah şerit tüylerinden vücutları vardır. Bacakları uzun ve kırmızıya yakın renktedir. Gagaları uzun ve kırmızıdır. Leylekler göçebe yaşar. Etçil olarak yaşarlar. Böcekler, balıklar, amfibiler, sürüngenler gibi canlılarla beslenirler.

 

Lori: Papağangillerdendir. Çok renkli tüyleri vardır. Kıvrık gagalıdır. Gerçek papağan ailesindendir. Afrika, Amerika, Asya ve Avustralya kıtaları üzerinde yayılış gösterir.

 

L Harfiyle Başlayan Hayvanlar İsimleri Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Ben Merhaba dedi ki:

  teşekkürler çok işime yaradı elinize sağlık ödevimi tamamladım.

 2. Esra elif dedi ki:

  Bence böyle isimler güzel

  1. sema dedi ki:

   Bencede bu bilgiyi benim için hazırlayanlara teşekkürler. ödevim bitti sayenizde harikasınız

   1. mine dedi ki:

    Ben bu yazıyı çok sevdim hayvanlar güzel.

 3. jale dedi ki:

  L harfi ile başlayan hayvan isimleri olarak leopar mı var sadece buradan başka aklına gelen var mı arkadaşlar daha fazla lazım da :(

Yorum Yaz