KYK Yurt Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2013

2013 ÖSYS sonuçlarına göre bir yükseköğretim kurumuna yerleşen öğrencilerin Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) yurt başvuru sonuçları için geri sayım başladı. Peki Yurt Başvuruları sonucu ne zaman açıklanacak. İşte Detaylar :

kyk

12 Ağustos’ta sona eren Yurt başvurularında gözler sonuçlara çevrildi. Üniversiteye yerleşme heyecanını geride bırakan adayların gözü şu anda üniversite kayıtlarında ve yurt başvuru sonuçlarında. Üniversite kayıtları 2 – 6 Eylül tarihleri arasında yapılacak. İşte KYK Yurt başvuru sonuçları da üniversite kayıt tarihlerinden önce sonuçlanacak. Kayıt yaptırmaya giden adaylar aynı zamanda üniversite kaydı da yapabileceklerdir. KYK, tüm planları buna göre yaptı. Öğrenciler üniversitelerinin bulunduğu şehre bir kere gittiğinde bütün işlemlerini yapıp dönebilecek.

Tüm bu planlamalardan dolayı KYK yurt başvuru sonuçlarının en geç Ağustos ayının son haftasında açıklanması bekleniyor. Sonuçlar ile ilgili son bilgileri sitemizden ve facebook sayfamızdan anında paylaşacağız.

KYK Yurt Başvuru Sonuçları İle İlgili Olarak Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

50 yorum

  1. Sayfadaki yazıda üniversiteye yeni kayıt yapacak olanlar aynı zamanda yurt kayıtlarını da yapabilecek diyor. Peki ya ara sınıflar ne olacak onlar da aynı tarihte gidip kayıt mı yapacak? Kendi adıma konuşayım çok masraflı oluyor gidip gelmek erken gitsem de hemen kaydım gerçekleşmediği için kalacak yerim yok. Ha geçen sene nerde kaldıysan orada idare et diyeceksiniz ama kalabileceğim herhangi bir yer yok..Ne yapacağımı bilmiyorum bilgisi olan lütfen yardım etsin.

  2. okumak kolayda keske kalacak yer bulunsa,karabük üniversitesinde okuyorum ne devlet yurdu çıkıyo ne özel yurtların fiyatı düşüyo ne de ev bulunabiliyo insanı okuldan soğutuyolar torpil olmayınca hiç bişey olmuyo maalesef

  3. Arkadaşlar ben buraya herhangi bir başvuruda bulunmadım. Çünkü bu başvuru sadece devlet yurtlarına yapılıyor diye biliyordum. Ve ben özel yurt istiyordum. Özel yurtların başvurusu da buradan mı yapılıyordu bir yardımcı olun lütfen !!

  4. benim kızım çankaya üniversitesine tam burslu yerleşti yurt başvurusunu yaptı benim aklıma takılan kızımın okuluna yakı bir yurt çıkar mı uzak bir yurt olursa ne yapmalıyız teşekkürler

  5. Arkadaşlar yurt sonuçları ağustos bitmeden belli olacak. Birçok ilin yurtları hakkında bilgim var. Nereyi istiyorsunuz bir de bölüm yazın size çıkma ihtimalini yazayım..

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.