Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Ocak 2022

KYK Kredi ve Burs Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2016 2017

KYK Burs sonuçları ne zaman açıklanır, KYK Öğrenim Kredisi ve Burs sonuçları ne zaman belli olacak açıklanır. İşte detaylar :

Üniversite kayıtlarının başlamasının ardından gençler kazandıkları yüksek öğretim programlarına kayıtlarını yaptırmaya başladılar. Kayıt yaptırıp üniversiteli olan çiçeği burnunda üniversiteliler ise şimdi yeni hayat şartlarına uyum sağlamaya çalışıyor. Herhangi bir kurumdan burs talebinde bulunan öğrenciler, burs sonuçlarının ne zaman açıklanacağı konusunda merak içinde. Peki Kredi ve Yurtlar Kurumu burs sonuçlarını ne zaman açıklayacak?

kyk yurt burs kredi

ÖSYM tarafından herhangi bir yüksek öğretim programına kaydolan adaylardan öğrenim kredisi ya da burs başvurusunda bulunanlar için sonuçlar kasım ayı sonu ya da aralık ayının ilk haftasında açıklanacaktır. Aralık ayında açıklanan sonuçlara göre öğrenim kredisi ya da bursa alma hakkı kazanan öğrencilere ilk ödemeleri 7 Ocak 2014 tarihinde yapılacaktır.

Öğrencilerin kredisinin kesilmesini gerektirecek herhangi bir durum olmaması halinde bu ödemeler öğrenci hesaplarına her ayın 7’sinde yatırılacaktır. KYK burs sonuçlarını açıkladığında konu ile ilgili daha ayrıntılı bilgi sitemizde yer alacaktır.

2018 2019 Kredi ve Burs Sonuçları Hakkında Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. ece dedi ki:

  yeter artık ya aralık ayının ilk haftası dediler bugün 2.hafta bitiyo ne zaman açıklanck bu sonuçlar durumu olmayanlar zaten şimdiye kadar okulu bırakmıştır

 2. Bedirhan dedi ki:

  burs sonucları acıklandımı?

 3. mehmet emin kaya dedi ki:

  kyk bursları ne kadar ve ne zaman açıklanacak

  1. tly dedi ki:

   300 OLMUS BU SENE

Yorum Yaz