KYK Kredi Burs Onay İşlemleri Yapılması Gerekenler

KYK Burs İşlemleri neler yapılacak, KYK Öğrenim Kredisi ve Burs Onay İşlemleri. KYK Öğrenim kredisi ya da KYK burs almaya hak kazanan üniversite öğrencileri Burs onay işlemlerini yapacaklardır. Peki Burs onay işlemleri nasıl yapılacak, KYK Burs ve kredi onay işlemleri

KYK Burs başvuruları sonuçlandı. Sonuçlara kyk.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Burs ve öğrenim kredisi almaya hak kazanan öğrenciler  https://www.turkiye.gov.tr/ resmi web adresine 17.12.2013 tarihinden sonra e-devlet şifresi ile giriş yaparak burs ve kredilerini onayladıklarını bildirmeliler.

Bahsi geçen e- devlet şifresini 18 yaşını tamamlamış adaylar ptt şubelerinden edinebilirler.
Ancak hak kazanılan burs veya krediyi almayı arzu etmeyen öğrenciler yukarıdaki belirtilen onaylama işlemini gerçekleştirmemeliler. Eğer bu işlemi gerçekleştirmişler ise süre dolmadan sistemden iptal etmeliler. İptal etme süresini geçiren öğrenciler hak kazandıkları burs veya krediyi almayı arzu etmediklerini anlatan dilekçe yazıp, ” söğütözü mahallesi 2176 sokak No:25  06520   Çankaya-Ankara”  adresine acilen iletmeliler.
18 yaşına girmemiş adaylar ise aileleri veya kanuni vasileri ile beraber taahhütnamelerini en yakın KYK kurumuna giderek iletmelidir.
Ancak şuda belirtilmelidir ki öğrenciler tahattütnamelerini onaylasalar da burs ve kredi almaya kesin hak kazanmaz. Öğrencilerin bu süre içinde bireysel bilgilerinde değişme meydana gelmiş ise Kyk kurumuna bildirilmelidir.
Burs ve kredi almaya hak kazanmış ve taahhütnamelerini onaylamış öğrenciler ödemelerini hangi T.C. Ziraat bankası şubesinden alabileceğini www.kyk.gov.tr resmi web adresinden sorgulatabilirler.

KYK Burs Onay İşlemleri Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

18 yorum

  1. Merrhaba arkadaşlar burs veya kredi kazanan arkadaşlar öncelikle e devlete girip Taahhütname yi onaylayıp yani kabul edip ocak ayında ise bankaya gidip işlemleri yapabilirsiniz. Hangi şubeden yapacağınız e devlette yazılı zaten

  2. ya arkadaşlar burs çıktı ne yapmalıyım bilmiyorum daha burslar
    açıklanmadan şifremi değiştirmiştim şimdi onaylamak için
    ne yapılmalı bilen açıklayabilirmı lûtfen

  3. merhabalar internetten onaylama yaptık. kyk sitede burs kazandınız altında bi sonraki ödeme döneminde (ocak ayından itibaren alacaksınız şubenizden) diyor. Bundan sonra ne yapıcaz notere yada bankaya felan gidip yapılacak bişiy var mı ? teşekkürler şimdiden .

  4. ben 96 doğumluyum bu yüzden ptt şubesine babamla gttm babamn adına e devlet şifresi aldk fakat bn bu şifreyle sisteme giremiyrm sanki birşeyleri yanlış veyada eksik yaptık gbi gelyr bna emailime gerekli bilgileri cevap olarak atarsanız memnun olurum .

  5. mrb. anladığım kadarı ile onay işlemleri için e devlet şifremizi postaneden alıp ilgili adrese girdikten sonra onaylatıp çıktı alıp kyk ya teslim ediyoruz. doğru mu ? yoksa haricen yapmamız gereken bi şey var mı notere gitmek gibi ya da bankaya felan . teşekkürler.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.