KYK Burs Sonuçları

KYK Burs sonuçları her an açıklanabilir, 2018 2019 KYK Burs ve kredi sonuçları ne zaman açıklanacak. KYK Burs sonuçları cuma gününe kadar açıklanmış olacak.

kyk yurt burs kredi

Burs sonuçları ne zaman açıklanacak, KYK Kredi ve burs sonuçları sorgula öğren

Üniversiteye giriş sonuçlarının açıklanmasıyla öğrenciler kazandıkları programlara kayıt oldu ve öğrenimlerine başladı. Şu an yeni üniversiteliler yeni öğrencilik hayatlarına alışmaya çalışıyor. KYK bursu veya katkı kredisi için başvuran öğrenciler şu an merakla sonuçların açıklanmasını bekliyor. ÖSYM tarafından herhangi bir lisans veya yükseköğretim programına kayıt olan öğrencilerin kredi ve burs sonuçların kasım ayının sonunda açıklanacak. Süreç aralık ayının ilk haftasına da sarkabilir.

Açıklanan sonuçlara göre ilk burs ve kredilerin ödenme işlemi 7 Ocak 2014’ten itibaren başlayacak ve ödemeler her ayın 7’sinde yapılmaya devam edecek. Burs ve kredinin kesilmesini gerektirecek bir durum olmadığı takdirde krediler her ay düzenli olarak yatırılacak.

KYK Burs ve Kredi Sonuçları Açıklandığında Bu Sayfada Olacak Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Başbakanlık Bursunu Kimler Alamaz?

Üniversiteye girdikten sonra alttan ders bırakarak yıl kaybeden öğrenciler, başka kurumlardan burs alan öğrenciler, daha önce başbakanlık bursu alan öğrenciler, yüksek lisans hazırlık öğrencileri, asgari ücretin üstünde geliri olan öğrenciler, polis ve askeri okullar öğrencileriyle belirlenen sınav puanını alamamış öğrenciler başbakanlık kredisi alamaz.

KYK Burs Kredi Sonuçları Öğrenme Sayfası İçin Tıkla

Başbakanlık Bursunu Kimler Alabilir? Şartları Nelerdir?

Başbakanlık Sosyal Yardım ve Teşvik Bursu’na tüm lisans, yüksek lisans, açıköğretim öğrencileri başvurabilir. Bu burs geri ödemesizdir. Kişiye ileride ekstra bir yükümlülük getirmemektedir. Şehit veya gazilerin yakınlarıyla çocukları öncelikli olmak üzere yukarıdaki programlara kayıtlı olanlar burstan faydalanabilir.

Yüksekokullarda okurken DGS’de başarılı olarak lisans programlarının üçüncü yılına kayıt yaptıranlarla yüksek lisans, vakıf üniversiteleri öğrencileri, milli sporcular ve LYS’de ilk yüze giren öğrenciler burs için başvurabilir.

Başvurular elektronik ortamda yapılır. Öncelikli durumdan yararlanmak isteyenler gerekli belgeleri ayrıca KYK’ya iletmek durumundadır. Bursu alan öğrencilerden üç dersi alttan bırakan olursa bursu kesilir. Başka kurumlardan burs aldığı tespit edilen öğrencilere başbakanlık bursu verilmez.

2018 2019 KYK Burs ve Kredi Sonuçları Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

6 yorum

  1. Arkadaşlar ben aradım bilgiyi aldım, sonuçlar bugün yarın açıklanırmış, fazla kasmaya gerek yok, çok kişiye çıkacakmış duyumum bu yönde, herkese hayırlısı olsun

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.