Web sitemize hoşgeldiniz, 04 Ağustos 2021

Kusur Aramanın Kötü Bir Davranış Olduğuna İlişkin Kısa Bir Metin Yazınız

Her insan kendi seçtiği ya da kendine verilmiş olanı kabul ettiği bir hayat yaşar. İnsanlar nerede yaşarlarsa yaşasın, hangi mevkide olursa olsun birbirleriyle eşit konumdadırlar. Her insan özeldir ve insanlar birbirinden ne kadar farklıysa birbirleriyle bir okadar da aynıdır. Herkes kendine özgü bir hayat yaşar ve herkesin bir özel hayatı vardır. Peki kişilerin özel hayatları ile ilgili yorum yapmak doğru mudur? Başkalarının kusurlarını araştırmak insana nasıl bir kazanç sağlar? İnsanların bulunduğu bu duruma ilişkin sorulara verilen cevaplar ve çok daha fazlası sizin için hazırlamış olduğumuz bu yazımızda bulunmaktadır.

Hiç bir insan mükemmel değildir ve herkesin elbette ki bir kusuru vardır. Fakat insanlar kusurlarını saklamak için ya da diğer insanlara yansıtmamak için birçok çaba sarfeder. Bu duruma rağmen bazı insanlar ise karşısındaki insanların kusurlarını araştırıp bunları ilan etmek istemektedir. Fakat bu davranış biçimi oldukça yanlış bir davranış biçimi olarak bilinmektedir. Başkalarının kusurları hakkında herhangi bir araştırma yapmak ya da o kusurları açığa çıkarmak hiç kimsenin yararına olmayan bir durum olarak kabul edilmektedir. Hatta bu davranış biçimi kişinin hem kendine hem de etrafındakilere zarar verebilmektedir.

Dinimizde de başkaları ile ilgili olan kusurların araştırılması yasaklanmış olup, bu davranış biçiminin çok yanlış olduğu buyrulmuştur. Bu yüzden insanların kusurlarını aramak yerine kişi kendi hatalarına bakmalıdır ve karşısındaki insana olabildiğince iyi niyetle yaklaşmalıdır.

Kusur Aramanın Kötü Bir Davranış Olduğuna İlişkin Kısa Bir Metin Yazınız Adlı Yazımız İle İlgili Yorumlarınızı Yorum Kısmından Bize Bildirebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz