Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Kasım 2020

Kurtuluş Savaşında Kitle İletişim Araçlarının Önemi

Mustafa Kemal Atatürk, hayatı boyunca basın-yayın organına yani kitle iletişim araçlarına büyük önem vermiştir ancak özellikle Kurtuluş Savaşı döneminde nu araçlara verilen önem daha farklı bir boyutta olmuştur. Bu yazımızda sizlere kurtuluş savaşında kitle iletişim araçlarının önemi kısaca derlediğimiz bilgileri aktaracağız.

Basın yayın ve kitle iletişim araçları her ne kadar başından beri büyük bir öneme sahip olsa da özellikle kurtuluş savaşı esnasında yani milli mücadele döneminde daha büyük bir önem yüklenmiştir çünkü bu dönemde kitle iletişim araçları büyük devrimlerin yapıldığı o dönemde Mustafa Kemal Atatürk’ün yapmış olduğu yenilikler esnasında kitle iletişim araçları Mustafa Kemal Atatürk’e büyük bir destek vermiştir.

Türk Devletinin çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşmak amacı ile yapmış olduğu devrimler ve yenilikler esnasında kitle iletişim araçlarının yeri ve önemi oldukça büyük olmuştur. Bu nedenden ötürü kitle iletişim araçlarının kurtuluş savaşı döneminde yani milli mücadele döneminde kitle iletişim araçları fazlasıyla kullanılmaya çalışılmıştır çünkü halk milli mücadele döneminde meydana gelen gelişmelerden ve olaylardan ancak kitle iletişim araçları sayesinde haberdar olmuştur dolayısıyla da halkın milli mücadele döneminde aktif olarak destek sağlaması amacı ile kitle iletişim araçlarının kurtuluş savaşı döneminde rolü oldukça büyük olmuştur.

Kurtuluş Savaşında Kitle İletişimin Rolü Başlıklı Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdaki Yorum Bölümünden Hemen Bize Yazın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz